با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انسان در قرآن

دانلود و خرید کتاب صوتی انسان در قرآن

۴٫۵ از ۶ نظر
۴٫۵ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی انسان در قرآن  نوشته  شهید مرتضی مطهری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی انسان در قرآن

کتاب صوتی «انسان در قرآن» اثر استاد شهید مطهری، از کتاب‌های مجموعه «مقدمه‌ای بر جهان‌بینی اسلامی» است. مجموعه شش جلدی مقدمه‌ای بر جهان‌بینی اسلامی آخرین اثر نگارشی استاد مطهری به شمار می‌آید. این کتاب توسط بنیاد علمی فرهنگی شهید مطهری با همکاری انتشارات صدرا تولید شده است.

این کتاب به معرفی انسان قرآنی می‌پردازد، انسانی چند بعدی که سرشار از جاذبه‌های معنوی همچون علم و دانایی، خیر اخلاقی و ... است. در عین حال محدودیت‌هایی مانند وراثت و محیط طبیعی و جغرافیایی، چنین انسانی را فرا گرفته است و او به حکم عقل و علم از یک طرف و اراده و ایمان از طرف دیگر، تغییراتی در این عوامل محدود کننده ایجاد می‌کند و آنها را با خواسته‌های خویش منطبق می‌سازد. بخش پایانی کتاب به بیان انواع خودآگاهی‌ها (فطری، فلسفی، جهانی، طبقاتی، ملی، انسانی، عرفانی و پیامبرانه) اختصاص یافته است.

انگیزه استاد مطهری از نگارش مجموعه جهان‌بینی اسلامی، بیشتر رفع شبهات و نمایاندن انحرافات فکری در زمینه اصول دین بوده است. این مجموعه در واقع یک دوره اصول عقاید است (غیر از مسئله امامت که در کتاب امامت و رهبری بحث شده است) و از سبکی بدیع و بیانی شیوا برخوردار است و برای آنکه کتاب درسی قرار گیرد مناسب است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
lili
۱۳۹۸/۰۹/۰۹

عالی و مفید

أبوٰمُخلــــِـــٰـــصْ
۱۳۹۸/۱۰/۰۹

«وَلَهُمْ أَعْیُنٌ لاَّ یُبْصِرُونَ بِها؛»، اعراف آنها چشمانی دارند که با آن نمی بینند.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۳ ساعت و ۱۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۷۲٫۷ مگابایت
دسته بندی
زمان۳ ساعت و ۱۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۷۲٫۷ مگابایت