با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حیات ۳؛ انسان در عصر هوش مصنوعی

دانلود و خرید کتاب صوتی حیات ۳؛ انسان در عصر هوش مصنوعی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی حیات ۳؛ انسان در عصر هوش مصنوعی  نوشته  مکس تگمارک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی حیات ۳؛ انسان در عصر هوش مصنوعی

کتاب صوتی حیات ۳؛ انسان در عصر هوش مصنوعی اثری از مکس تگمارک، استاد کیهان شناسی دانشگاه ام.آی.تی است که با ترجمه جمیل آریایی و صدای اکرم پریمون می‌شنوید. این اثر داستان زندگی آینده ما انسان‌ها با هوش مصنوعی است.   

درباره کتاب صوتی حیات ۳؛ انسان در عصر هوش مصنوعی

هوش مصنوعی قبلا موضوعی علمی تخیلی بود که فقط دستمایه‌ای برای ساخت فیلم بود اما امروز، یکی از زمینه‌های اصلی علوم در سراسر دنیا است. اما شاید اکثر ما آدم‌ها تصور کنیم هوش مصنوعی، محدود به ساختن ربات است. اما حقیقت این است که این موضوع بسیار فراتر از تنها ساختن ربات است. هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) که به اختصار AI نامیده می‌شود و در مقابل هوش طبیعی قرار می‌گیرد، در یک تعریف کلی، به سامانه‌هایی گفته می‌شود که می‌توانند واکنش‌هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی داشته باشند. رفتارهایی از قبیل درک شرایط پیچیده، شبیه‌سازی فرایندهای تفکری و شیوه‌های استدلالی انسان و پاسخ موفق به آن‌ها، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسایل.

حال که با تعریف کلی هوش مصنوعی آشنا شدیم، خوب است به سراغ آینده دنیای انسانی با هوش مصنوعی برویم؛ مکس تگمارک درباره کتاب صوتی حیات ۳؛ انسان در عصر هوش مصنوعی اینطور می‌گوید: «می‌خواهید داستان ما چگونه آغاز شود؟ می‌خواهید تأثیر هوش مصنوعی بر شغل‌ها، قوانین و سلاح‌ها در دههٔ پیش‌رو چه باشد؟ به آینده که می‌نگرید، پایان این داستان را چگونه می‌نویسید؟ این داستان به راستی که ابعادی کیهانی دارد، چون چیزی از سرنوشت حیات در جهان هستی ما کم ندارد. و این داستانی است که ما باید بنویسیم.»

پس شاید سوال اصلی این باشد که چطور می‌توانیم به تمام سوالاتی که درباره هوش مصنوعی و آینده انسانی خودمان با آن داریم، پاسخ دهیم. سوالاتی از قبیل: 

آیا انسان‌ها با اتوماسیون می‌توانند به آسایش برسند آنهم در صورتی که درآمد یا هدف زندگی را از دست بدهند؟ چطور می‌توانیم مطمئن باشیم که سامانه‌های هوش مصنوعی آینده بدون این که خراب شوند، نادرست عمل کنند یا هک شوند، آن‌چه را ما می‌خواهیم انجام می‌دهند؟ تسلیحات و سلاح‌‌های آتش به اختیار کشنده، موضوعی هراس آور در زندگی ما محسوب می‌شوند؟ آیا هوش مصنوعی به حیات کمک خواهد کرد تا بیش از گذشته نشو و نما کند یا این ماشین‌ها سرانجام همه شغل‌های ما را از ما می‌گیرند و دست آخر هم جایگزین ما می‌شوند؟

هرچند اینها تنها بخشی از سوالاتی هستند که باید به آن پاسخ دهیم، اما تگمارک تلاش می‌کند تا این سوالات را جواب دهد. البته جواب‌هایی که بیشتر در حکم پیشبینی آینده هستند و نه یک پاسخ قطعی.

کتاب صوتی حیات ۳؛ انسان در عصر هوش مصنوعی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب صوتی حیات ۳؛ انسان در عصر هوش مصنوعی اثری جذاب است که توجه تمام علاقه‌مندان به تکنولوژی و تمام دوست‌داران آینده حیات بشری را به خود جلب می‌کند. 

درباره مکس تگمارک 

مکس تگمارک (Max Tegmark‎) دانشمند سوئدی آمریکایی ۵ مه ۱۹۶۷ متولد شد. او در زمینه کیهان‌شناسی در دانشگاه MIT تدریس می‌کند و بنیان‌گذار انستیتوی آینده‌ حیات است. از میان آثار او می‌توان به جهان ریاضیاتی ما (۲۰۱۴) و مجموعه زندگی ۳٫۰ انسان بودن در عصر هوش مصنوعی (۲۰۱۷) اشاره کرد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۹ ساعت و ۰۵ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۵۷۶٫۱ مگابایت
زمان۱۹ ساعت و ۰۵ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۵۷۶٫۱ مگابایت