با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ارباب حلقه ها جلد دوم دو برج

دانلود و خرید کتاب صوتی ارباب حلقه ها جلد دوم دو برج

۴٫۵ از ۱۹ نظر
۴٫۵ از ۱۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی ارباب حلقه ها جلد دوم دو برج  نوشته  جی. آر. آر. تالکین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی ارباب حلقه ها جلد دوم دو برج

کتاب صوتی ارباب حلقه ها جلد دوم دو برج نوشته جی آر. آر. تالکین است. این کتاب یکی از مشهورترین آثار داستانی قرن بیستم است که با ترجمه رضا علیزاده و صدای آرمان سلطان‌زاده  منتشر شده است.

کتاب ارباب حلقه‌ها یکی از مشهورترین آثار فانتزی جهان است که شبکه HBO در حال ساخت پرهزینه‌ترین سریال جهان از آن است.

درباره کتاب ارباب حلقه‌ها جلد دوم دو برج

این داستان درباره نوزده حلقه قدرتمند است، سه حلقه برای فرمانروایان الف است که زیر آسمان نیلی زندگی می‌کنند، هفت حلقه برای دورف‌ها برای زندگی در تالارهای سنگی‌شان است و ۹ حلقه برای آدمیان که محکوم به مرگ هستند و فانی‌اند و اما یک حلقه. یک حلقه برای سائورون فرمانروای تاریکی در موردور. حلقه‌ای برای حکمرانی بر همه. حلقه‌ای با قدرت بسیار زیاد. هرکدام قدرت منحصر به‌فردی دارد.

سائورون می‌خواهد تمام سرزمین میانه را تسخیر کند، ولی آخرین اتحاد الف‌ها و انسان‌ها جلوی حرکت سپاه او را می‌گیرد، تا این‌که خود وارد جنگ می‌شود و پادشاه انسان‌ها، الندیل، را می‌کشد. پسر الندیل، شاهزاده ایسیلدور، در صدد انتقام کشته‌شدن پدرش به سائورون حمله می‌کند و با تیغهٔ شکستهٔ شمشیر پدرش، نارسیل، دستی را که حلقهٔ یگانه بر آن بود قطع می‌کند. جسم سائورون از بین می‌رود ، ولی روحش، به‌دلیلِ این‌که با حلقه پیوند خورده‌است، نابود نمی‌شود.

تا وقتی که حلقه در آتش کوه نابودی (جایی که ساخته‌شده بود) از بین نمی‌رفت، سائورون نیز زنده می‌ماند. بعدها ایسیلدور جذب حلقه شد و از ازبین‌بردنِ آن پرهیز کرد، ولی در راه بازگشت از جنگ، گروهی از اُرک‌ها به او حمله کردند و او را کشتند. حلقه در رودخانه افتاد و برای ۲۵۰۰ سال گم شد. حالا حلقه به دست ۵فورودو افتاده است و او باید آن را نابود کند.

حلقه به فرودو بگینز رسیده و سفر او به ریوندل آغاز می‌شود. ولی فرودو در این کار تنها نیست و هشت نفر او را در این سفر همراهی می‌کنند. اراگورن، گاندولف خاکستری، لگولاس، گیملی، برومیر، سم و دو هابیت دیگر به نام‌های مِری و پیپین راهی سرزمین موردور می‌شوند. آن‌ها ابتدا از مسیر کوهستان می‌روند؛ ولی بخاطر نقشه دشمن در برف گرفتار می‌شوند و به درون غار می‌روند. در غار موجودی اهریمنی به نام بالروگ گاندولف را با خود به اعماق دره می‌برد.

در کتاب ارباب حلقه‌ها جلد دوم دو برج ماجرا از جایی شروع می‌شود که فرودو و سام گروه را رها کرده‌اند و تصمیم گرفته‌اند خودشان به دنبال نابودی حلقه بروند، از طرفی پی‌پین و مری گم شده‌اند و لگولاس و گیملی و آراگورن برای پیدا کردن آن‌ها به دنبال دسته اورک‌ها راه افتاده‌اند. سارومان سفید خیانت خود را آشکار کرده است و تمام سرزمین میانه را به دنبال حلقه قدرت می‌گردد، حالا یاران حلقه دو دشمن دارند، سارومان ساحر قدرتمند و سائورون. 

در کتاب ارباب حلقه‌ها موجودات متفاوتی را می‌بینیم مثلا الف‌ها که قدرت‌های جادویی بیکران دارند و در سرزمین آبادان خودشان زندگی می‌کنند و عمر جاودان دارند، هابیت‌ها کوتاه قامت هستند و کفش نمی‌پوشند زیرا کف پاهایشان از جنس چرم است و بسیار ترسو هستند و علاقه‌ای ندارند از خانه‌هایشان در تپه دور شوند، دورف‌ها از هابیت‌ها هم کوچک‌ترند و به بداخلاقی معروفند.

سه‌گانه فیلم ارباب حلقه‌ها به کارگردانی پیتر جکسون تهیه شد و در استودیوی نیولاین سینما به عنوان پرفروش‌ترین فیلم در زمان اکران خود محبوبیت جهانی یافت. این فیلم در سه قسمت با نام‌های یاران حلقه، دو برج، بازگشت پادشاه بین سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ تهیه و کارگردانی شد. قسمت سوم آن نیز در سال ۲۰۰۳ برنده ۱۱ جایزه اسکار شد.

شنیدن کتاب ارباب حلقه‌ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب شما را به دنیای داستان‌های شگفت انگیز می‌برد آن را به همه پیشنهاد می‌کنیم.

درباره جی آر. آر تالکین

جان رونالد روئل تالکین (John Ronald Reuel Tolkien) ‌متولد ۳ ژانویهٔ ۱۸۹۲ در بلوم‌فونتین است و در ۲ سپتامبر ۱۹۷۳ در آفریقای جنوبی فوت کرد نویسنده، شاعر، زبان‌شناس و استاد دانشگاه بریتانیایی بود که برای آثار خیال‌پردازی حماسی‌اش شناخته می‌شود. از معروف‌ترین کتاب‌های او می‌توان به هابیت، ارباب حلقه‌ها و سیلماریلیون اشاره کرد.

او از سال ۱۹۲۵ تا ۱۹۵۹، استاد زبان‌شناسی تاریخی در دانشگاه آکسفورد بود.

او علاوه بر این کتاب‌ها، آثار داستانیِ دیگری به نام‌های ماجراهای تام بامبادیل، راه پیوسته تا آن سو می‌رود، فرزندان هورین، که عمدتاً پس از مرگش منتشر شدند، نوشته‌است این کتاب‌ها در مورد موضوع‌هایی هستند که آنها را رشته‌افسانه (Legendarium) می‌نامند و در اصل اسطوره‌شناسی خیالی برای گذشته دور زمین است.

او علاقه فراوانی به ساختن زبان‌های علمی یا فراساخته داشت. او شاید تنها کسی باشد که ۱۵ زبان ساخته‌ است.

آثار جی آر. آر تالکین

هابیت ۱۹۳۷

یاران حلقه ۱۹۵۴

دو برج ۱۹۵۴

بازگشت پادشاه ۱۹۵۵

ماجراهای تام بامبادیل ۱۹۶۴

درخت و برگ ۱۹۶۴

سیلماریلیون ۱۹۷۷ توسط پسرش کریستوفر تالکین منتشر شد

داستان های ناتمام ۱۹۸۰ توسط پسرش کریستوفر تالکین منتشر شد

داستان های فراموش شده (قسمت اول) ۱۹۸۳-۱۹۸۴ توسط پسرش کریستوفر تالکین منتشر شد

داستان های فراموش شده (قسمت دوم) ۱۹۸۴ توسط پسرش کریستوفر تالکین منتشر شد

سروده های بلریاند ۱۹۸۵ توسط پسرش کریستوفر تالکین منتشر شد

شکل دادن سرزمین میانه ۱۹۸۶ توسط پسرش کریستوفر تالکین منتشر شد

راه گمشده و دیگر نوشته ها ۱۹۸۷ توسط پسرش کریستوفر تالکین منتشر شد

بازگشت سایه ۱۹۸۸-۱۹۸۹ توسط پسرش کریستوفر تالکین منتشر شد

خیانت آیزنگارد ۱۹۸۹ توسط پسرش کریستوفر تالکین منتشر شد

جنگ حلقه ۱۹۹۰ توسط پسرش کریستوفر تالکین منتشر شد

سائورون شکست خورد ۱۹۹۲ توسط پسرش کریستوفر تالکین منتشر شد

حلقه مورگوت ۱۹۹۳ توسط پسرش کریستوفر تالکین منتشر شد

نبرد گوهرها ۱۹۹۴ توسط پسرش کریستوفر تالکین منتشر شد

مردم سرزمین میانه ۱۹۹۶ توسط پسرش کریستوفر تالکین منتشر شد

فرزندان هورین ۲۰۰۷ توسط پسرش کریستوفر تالکین منتشر شد

سقوط گوندولین ۲۰۱۸ توسط پسرش کریستوفر تالکین منتشر شد

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۵)
Feri
۱۴۰۰/۰۵/۰۶

روز به روز با صدای دلنشین آرمان سلطان زاده در کتابهای جدید طاقچه: جلد دوم کتاب را همین امروز در طاقچه دیدم و بسیار ذوق زده شدم. ممنون از شما و‌ جناب سلطان زاده عزیز که کتاب رو روایت کردند.

- بیشتر
شمیرانی
۱۴۰۰/۰۵/۰۸

حدود 15 سال پیش کتاب های ارباب حلقه ها رو خوندم... کسانی که به ادبیات فانتزی علاقه مند هستند لحظه ای درنگ نکنند، خیلی از ایده های رمان های فانتزی جدید ریشه در دنیای تالکین داره و به نوعی حکم شاهنامه

- بیشتر
melody2ne1
۱۴۰۰/۰۵/۰۹

هورا....بالاخره آمد.....من هنوز کتاب دوم رو گوش نکردم ولی صوتی کتاب اول که عالی بود و منتظر کتاب دوم بودم. خیلی خوشحالم که بالاخره آمد

Elendil
۱۴۰۰/۰۵/۰۷

تازه جلد یک رو تموم کرده بودم و داشتم فکر میکردم تا کی باید منتظر جلد دومش باشیم که دیدم منتشر شده. باقی کتاب های تالکین مثل فرزندان هورین و سیلماریلیون رو هم رو مد نظر داشته باشین و فقط

- بیشتر
Aria Spad
۱۴۰۰/۰۶/۲۳

کتاب فوق العاده ای که نیاز به تعریف اضافه نداره و به زیبایی خونده شده, در خریدش شک نکنید.من اولین بار بود که داستان رو میشنیدم و بسیار خاطره انگیز بود هر لحظه. به شدت منتظر کتاب سوم هستیم!

somi
۱۴۰۰/۰۶/۲۷

جلد دوم کتاب را حتی بیشتر دوست داشتم. تحول شخصیت‌ها و غرق شدن در تخیل ناب جناب تالکین فوق‌العاده است. ممنون از آوانامه و طاقچه. سپاس بیکران از آقای علیزاده و آقای سلطان‌زاده. بیصبرانه منتظر انتشار جلد سوم هستم.

چیا مصطفی زاده
۱۴۰۰/۰۵/۰۷

chia عالی واقعا صدای آقای سلطان زاده بینظیر داستان بسیار زیبا و شنیدنی و همچنین موزیک هماهنگ و بجا

کاربر ۱۳۹۹۸۰۲
۱۴۰۰/۰۵/۰۷

فوق العاده فوق العاده

Mehrdad
۱۴۰۰/۰۵/۱۱

همچین کتابی پیاده روی و سفر طولانی رو بشدت جذاب واستون جذاب میکنه از آقای سلطان زاده هم که نیازی نیست تعریف کنم خودتون میدوند کارش چه کیفیت واستانداردی رو داره

مهتاب
۱۴۰۰/۰۵/۰۷

😍😍😍😍

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۲۴ ساعت و ۰۵ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۹۹۹٫۶ مگابایت
زمان۲۴ ساعت و ۰۵ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۹۹۹٫۶ مگابایت