با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل (جلد هشتم)

دانلود و خرید کتاب جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل (جلد هشتم)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل (جلد هشتم)  نوشته  محمدعلی خرمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل (جلد هشتم)

کتاب جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل (جلد هشتم) اثری است که به همت محمدعلی خرمی در انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده است. این مجموعه ده جلدی دربردارنده اسنادی است که سازمان ملل متحد درباره جنگ ایران و عراق منتشر کرده است.

درباره مجموعه جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل

مجموعه کتاب‌های جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل مجموعه ده جلدی است که به همت و ترجمه محمدعلی خرمی منتشر شده است. این مجموعه اسنادی را دربر دارد که با عنوان سند مجمع عمومی یا سند شورای امنیت سازمان ملل‌متحد نامیده می‌شود. این اسناد از تاریخ ۲۹ آپریل ۱۹۸۰ مطابق با نهم اردیبهشت سال ۱۳۵۹ یعنی آغاز جنگ تا هجدهم دسامبر ۱۹۹۰ مصادف با ۲۷ آذر ۱۳۶۹ منتشر شده است و در آن درباره جنگ ایران و عراق، عوامل زمینه‌ساز آن و وقایعی نوشته شده است که پس از آتش‌بس رخ داده است. در این مجموعه بیش از ۱۶۰۰ سند از سازمان ملل متحد جمع‌آوری شده است.

در این کتاب‌ها هم می‌توانید به مکاتبات و محتوای نامه‌های هر دو طرف درگیر جنگ دسترسی داشته باشید و هم نامه‌های دبیر کل به سران یا وزیران خارجه دو کشور ایران و عراق را بخوانید. علاوه بر این مواضع و تصمیم‌های مجمع عمومی و شورای امنیت که در قالب بیانیه یا قطعنامه صادر می‌شد، بخش مهم دیگری از مجموعه است که در روند جنگ و مقاطع تعیین‌کننده درگیری صادر شده و بر ماهیت، گسترش، سمت‌ و سو و طولانی‌تر شدن آن اثر گذاشته است.

خواندن مجموعه جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

مجموعه جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل اثری است برای تمام پژوهشگران و علاقه‌مندان به مطالعات در حوزه دفاع مقدس.

بخشی از کتاب جنگ ایران و عراق در اسناد سازمان ملل (جلد هشتم)

در نامه خود برای حكام ایران در دوم ژوئن ۱۹۸۶ پنج اصل را برای پایان دادن به جنگ اعلام كردم و گفتم كه عراق امكان ندارد بدون اجرای این مفاد با صلح موافقت كند. قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت نیز شامل همین مفاد بود به اضافه موارد دیگر كه از آن استقبال كردیم و كوشیدیم تا مسئولانه و صادقانه با آن برخورد كنیم. ولی رژیم ایران كه مخالف صلح است و ظرف ۷ سال گذشته اصرار به ادامه جنگ داشته، تصمیمات سازمان‌ها و گروه‌های بین‌المللی و پیام‌های آنها را نادیده گرفته كه در واقع با قطعنامه شورای امنیت نیز مخالفت نموده و با محافل صهیونیستی و مزدوران آن به طور آشكار و پنهان هماهنگی كرده و با كمک آنان به فریب، نیرنگ و خدعه متوسل شده است تا این قطعنامه و مفاد و هدف‌های آن را منحرف سازد. ما نسبت به تعابیر نادرست از قطعنامه ۵۹۸ هشدار می‌دهیم. ظرف چند ماه گذشته با شورای امنیت و دبیركل شورا مشورت كردیم و پیشنهادات جدید آنها را مورد بررسی قرار داده و به منظور احترام به مجامع بین المللی و بر اساس احساس مسئولیت عمیق خود در زمینه صلح با آنها همكاری كردیم و اگر طرفی این اقدامات ما را درست درك نكرده، هشدار میدهیم كه این موضع مسئولانه و حكیمانه عراق را درك كنند. عراق مسئولانه قدم بر میدارد و هیچكس نباید تصور كند كه عراق ممكن است از مواضع اصولی و حقوقی اساسی خود صرف نظر كند. عراق با قطعنامه ۵۹۸ به این منظور موافقت كرد كه طرفدار پایان جنگ و عقبنشینی بدون قید وشرط به مرزها ی شناخته شده بین‌المللی و تبادل اسیران و تحقق صلح پایدار و تضمین امنیت و ثبات در منطقه خلیج عربی است. عراق با هرگونه پیشنهاد و یا گامی كه مانع تحقق این اهداف می‌شود مخالف است. در اجرای قطعنامه لازم است ترتیب مفاد آن نیز رعایت شود. این خواسته ما با ماهیت ا ین قطعنامه مطابقت دارد و بدین جهت است كه می‌خواهیم قطعنامه به گونه‌ای اجرا شود كه نتایج مثبت و درستی به همراه داشته باشد. عراق با هرگونه تغییر در مفاد قطعنامه و ترتیبات آن مخالف است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۵/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۴۴۳-۱۲-۷
تعداد صفحات۹۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۵/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۴۴۳-۱۲-۷