با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
از سخاوت سعدی تا بخشندگی جامی

دانلود و خرید کتاب از سخاوت سعدی تا بخشندگی جامی

نقد تطبیقی جنبه های محتوایی و فکری گلستان سعدی و بهارستان جامی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب از سخاوت سعدی تا بخشندگی جامی  نوشته  مریم یکه‌باش  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب از سخاوت سعدی تا بخشندگی جامی

کتاب از سخاوت سعدی تا بخشندگی جامی اثری از مریم یکه باش است که در نشر تیرگان به چاپ رسیده است. این کتاب به نقد تطبیقی جنبه های محتوایی و فکری گلستان سعدی و بهارستان جامی پرداخته است. 

درباره کتاب از سخاوت سعدی تا بخشندگی جامی

کتاب گلستان اثر منثور شاعر، نویسنده و ادیب مشهور ایرانی ابومحمّد مُشرف‌الدین مُصلِح بن عبدالله بن مشرّف، متخلص به سعدی است. سعدی نگارش کتاب گلستان را کمتر از یک سال بعد از تدوین بوستان، در اول اردیبهشت سال ۶۵۶ هجری شروع کرد. این کتاب یکی از مهم‌ترین متون فارسی و به باور بسیاری از ادیبان، تأثیرگذارترین کتابِ نثر در ادبیات فارسی تعلیمی ‌است. 

گلستان سعدی یک دیباچه و هشت باب به نثر مسجَّع (آهنگین) دارد. در باب‌های مختلف آن از سیرت پادشاهان، اخلاق درویشان، فضیلت قناعت، فواید خاموشی، عشق و جوانی، ضعف و پیری، تاثیر تربیت و آداب صحبت سخن گفته است. بیشترِ نوشته‌های آن کوتاه است و هر داستان پندی اخلاقی به همراه دارد.

بهارستان یا روضة الاخیار و تحفة الابرار کتابی منثور، اما آمیخته به نظم و شعر است که عبدالرحمن جامی در قرن نهم نوشته است. جامی یکی از دوست‌داران سعدی است و این کتاب را به پیروی از گلستان سعدی نوشته است. 

بهارستان هشت بخش با نام روضه، یک مقدمه و یک خاتمه دارد و در روضه‌های مختلف آن از ذکر مشایخ صوفیه و اسرار احوال آنان، متضمن حِکَم و مواعظ و حکایت، مناسب مقام، اسرار حکومت و حکایات شاهان،  بخشش و بخشندگان، تقریر حال عشق و عاشقان، مطایبات و لطایف و ظرایف، شعر و بیان حال شاعران و حکایتی چند از زبان احوال جانوران سخن رفته است.

مریم یکه باش در کتاب از سخاوت سعدی تا بخشندگی جامی، گلستان سعدی و بهارستان جامی را از منظر جنبه‌های محتوایی، مورد نقد و بررسی قرار داده است. 

کتاب از سخاوت سعدی تا بخشندگی جامی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

علاقه‌مندان به مطالعات و پژوهش‌های ادبی و همچنین دانشجویان و پژوهشگران زبان و ادبیات فارسی را به خواندن کتاب از سخاوت سعدی تا بخشندگی جامی دعوت می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۳۳۹-۲
دسته بندی
تعداد صفحات۱۰۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۳۳۹-۲