با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
راهنمایی بر ادبیات ارزیابی و پایش تأثیرات اجتماعی

دانلود و خرید کتاب راهنمایی بر ادبیات ارزیابی و پایش تأثیرات اجتماعی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راهنمایی بر ادبیات ارزیابی و پایش تأثیرات اجتماعی  نوشته  مایکل جی. کارلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب راهنمایی بر ادبیات ارزیابی و پایش تأثیرات اجتماعی

کتاب راهنمایی بر ادبیات ارزیابی و پایش تأثیرات اجتماعی نوشته مایکی جی.کارلی و ادواردو اس. باستلو است که با ترجمه امیر خرمی منتشر شده است. کتاب راهنمایی بر ادبیات ارزیابی و پایش تأثیرات اجتماعی را انتشارات همشهری منتشر کرده است. 

انتشارات مؤسسه همشهری در جهت ارتقا سطح فرهنگی و آگاهی‌های جامعه، از سال ۱۳۷۳ به فعالیت حرفه‏ای در بازار نشر پرداخته است. این مرکز با بهره‌گیری از توانمندی‌ها و امکانات مؤسسه همشهری، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مؤسسه‌های فرهنگی‌ ـ‌ ‌مطبوعاتی ایران، فعالیت خود را آغاز کرده است. این انتشارات در زمینه‌ چاپ و نشر کتاب‌های برگرفته از مجموعه نشریات مؤسسه، کتاب‌های حوزه علوم ارتباطات و کتاب‌های حوزه شهر و شهرنشینی و همچنین کتاب‌های تخصصی حوزه ارتباطات و رسانه و سایر حوزه‌های علوم انسانی فعالیت می‌کند.

درابره کتاب راهنمایی بر ادبیات ارزیابی و پایش تأثیرات اجتماعی

جهان اجتماعی ما، هر روز در حال پیچیده‌تر شدن است؛ این پیچیدگی روزافزون به ناگزیر، سیاست‌ها و فرآیند سیاست‌گذاری پیچیده‌تر و گسترده‌تری را ایجاب می‌کند و این واقعیت نیز به نوبه‌ خود ارزیابی پخته‌تری را از تأثیرات اجتماعی حاصل از سیاست‌گذاری‌ها در حوزه‌های مختلف حیات اجتماعی، می‌طلبد تا در آینده، اثرات منفی مهار و اثرات مثبت تقویت شود. بنابراین می‌توان گفت، بخش بزرگی از بار کفایت و دقت‌بخشیدن به سیاست‌ها و فرآیند سیاست‌گذاری به دوش حوزه‌ ارزیابی تأثیرات اجتماعی‌ست که به اختصار «اتا» نامیده می‌شود.

اتا چیزی بیش از فن تحلیل صرف است و علاوه بر تحلیل، پاسخی‌ است منطقی به نیاز فزاینده‌ی ما به اطلاعات بیشتر و بهتر. درست است که این حوزه همان‌طور که گفته شد زیرشاخه‌ای از حوزه‌ی تحلیل سیاست‌گذاری و علوم سیاست‌گذاری‌ست، ولی کارآمدی آن در گرو تلاشی میان‌رشته‌ای‌ از سوی عالمان سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزان، جامعه‌شناسان، اقتصاددانان، انسان‌شناسان، مهندسان، روان‌شناسان و بسیاری دیگر است.

کتاب حاضر با عنوان «راهنمایی بر ادبیات ارزیابی و پایش تأثیرات اجتماعی» به بررسی منظم و دقیق بیش از از ۶۰۰ عنوان اثر منتشرشده در زمینه‌ ارزیابی تأثیرات اجتماعی (اتا) و حوزه‌های مربوط به آن اختصاص دارد و طوری طراحی و سازمان‌دهی شده تا برای دانشجویان رشته‌ی ارزیابی تأثیرات اجتماعی، مدرسان دانشگاه، سازمان‌‌دهندگان دوره‌های کوتاه‌مدت و شاید از همه مهم‌تر برای کارمندان دولت، مشاوران و دیگر دست‌اندرکاران و عاملان این حوزه به طور خاص و حوزه‌ی سیاست‌گذاری به طور عامل، کاربرد و استفاده‌ی عملی مستقیم داشته باشد.

نویسندگان کتاب راهنمایی بر ادبیات ارزیابی و پایش تأثیرات اجتماعی، مایکل جی. کارلی و ادواردو باستلو، در حوزه‌ اتا و حوزه‌های وابسته، صاحب سال‌ها تجربه‌اند. کارلی پژوهشگر عضوِ مؤسسه‌ مطالعات سیاست‌گذاری در لندن و نیز مشاور برنامه‌ریزی در حوزه‌ تحلیل سیاست‌گذاری و ارزیابی تأثیرات اجتماعی در کانادا و چند کشور دیگر از جمله مرکز ملّی منابع انسانی در برزیل نیز بوده است. ادواردو باستلو به عنوان مدیر دفتر طرح و برنامه‌ی یونیسف در برزیل و نیز در کمیسیون اقتصادی آمریکای لاتین(CEPAL) در حوزه‌ی مدل‌های ریاضی برای برنامه‌ریزی اجتماعی-اقتصادی، به عنوان مشاور کار کرده است. این کتاب را انتشارات همشهری برای علاقه‌مندان منتشر کرده است. 

خواندن کتاب راهنمایی بر ادبیات ارزیابی و پایش تأثیرات اجتماعی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب ارزشمند راهنمایی بر ادبیات ارزیابی و پایش تأثیرات اجتماعی را به تمام علاقه‌مندان و پژوهشگران حوزه جامعه‌شناسی و اقتصاد پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۴۱-۲۹۱-۴
تعداد صفحات۳۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۴۱-۲۹۱-۴