با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخ علت شناسی انحطاط و عقب ماندگی ایرانیان و مسلمانان

دانلود و خرید کتاب تاریخ علت شناسی انحطاط و عقب ماندگی ایرانیان و مسلمانان

از آغاز دوره قاجاریه تا پایان دوره پهلوی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاریخ علت شناسی انحطاط و عقب ماندگی ایرانیان و مسلمانان  نوشته  داریوش رحمانیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تاریخ علت شناسی انحطاط و عقب ماندگی ایرانیان و مسلمانان

کتاب تاریخ علت شناسی انحطاط و عقب ماندگی ایرانیان و مسلمانان نوشته داریوش رحمانیان است. این کتاب که نشرخاموش منتشر کرده است به علت عدم رشد ایران از آغاز قاجار تا پایان دوره پهلوی می‌پردازد. 

درباره کتاب تاریخ علت شناسی انحطاط و عقب ماندگی ایرانیان و مسلمانان

ایرانیان تا آغاز دوران پادشاهی قاجار خودشان را در مرکز جهان می‌بینند. خودشان را مرجع خودشان می‌دانند و فکر می‌کنند در هسته جهان هستی قرار دارند. اگرچه در اواخر دوره صفویه کم‌کم به حاشیه رانده شده‌اند اما در دوران قاجار همچنان تفکرات و احساسات قدیم را دارند و فکر می‌کنند ایران مرکز جهان است و پاداشاه قاجار قبله تمام عالم. این نوع تفکر که در دوره قاجار ریشه‌ گرفت کم‌کم باعث شد ایران به حاشیه رانده شود و جایگاهش را از دست بدهد چون با رویارویی با غرب و فرنگ متوجه شد همه چیز اشتباه است. 

در همین دوران کم‌کم مفهوم عقب ماندگی شکل گرفت. این مفهوم که مفهومی مدرن در وضعیتی جدید بود. ما در تفکراتمان مفهوم و اندیشه زوال و انحطاط را از قدیم داشتیم؛ اما مفهوم‌هایی چون عقب ماندگی و توسعه نیافتگی و… در منظومه تفکر و معرفت مدرن خودش را نشان داد و رواج پیدا کردند و این دو را نباید با هم اشتباه گرفت. بسیاری از اندیشمندان بر این باور بودند علت و عامل بدبختی ما استبداد و بی قانونی ست و علت و عامل پیشرفت و برتری فرنگی ها (اروپایی ها و غربی ها) دموکراسی و قانون مداری است، اما کمتر کسی سوال کرد که چرا اینجا استبداد آمد و ریشه دار شد و آن سو دموکراسی و قانون مداری آمد و برنده شد. اگر هم در این باره کسی سوالی مطرح کرد در بیشتر موارد پاسخ‌های شتابزده و سطحی گرفت و راه به جایی نبرد. این کتاب علل این عقب ماندگی در ایران را در دوره از از تاریخ بررسی می‌کند.

خواندن کتاب تاریخ علت شناسی انحطاط و عقب ماندگی ایرانیان و مسلمانان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ پیشنهاد می‌کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سالار ستوده
۱۴۰۰/۰۳/۲۸

بسیار عالی. سپاسگزارم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۴۸ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۴۲۱۵-۷
تعداد صفحات۴۴۸صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۴۲۱۵-۷