با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آشنایی با دنیای نوجوانان؛ نیازهای نوجوان

دانلود و خرید کتاب آشنایی با دنیای نوجوانان؛ نیازهای نوجوان

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آشنایی با دنیای نوجوانان؛ نیازهای نوجوان  نوشته  ابراهیم اخوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آشنایی با دنیای نوجوانان؛ نیازهای نوجوان

نیازهای نوجوانان کتاب چهارم از مجموعه آشنایی با دنیای نوجوانان انتشارات ستاد هماهنگی کانون‌های فرهگی هنری مساجد کشور است که به کوشش ابراهیم اخوی منتشر شده است.

از نگاه جامعه‌شناسانه، مسائل اجتماعی عصر اطلاعات را نمی‌توان دور از ساختارها و بسترهای جهانی بررسی و شناسایی کرد. مسائل انسانیِ ایران امروز، در سطح جهانی-محلی تعیین می‌شود و بر این اساس آسیب‌شناسی اجتماعی به منزلە تابعی از مقولە عام شناخت مسائل اجتماعی، راهکارها و الزامات نظری ویژه‌ای دارد و برای جلوگیری از این‌گونه آسیب‌ها باید از دوران کودکی و نوجوانی برنامه‌ریزی کرد.

دیرزمانی است دنیای غرب، نوجوانان و جوانان ایران اسلامی را هدف قرار داده و با تهاجم فرهنگی، درصدد انحطاط فرهنگ اسلامی-ایرانیِ کشور ما است و با توجه به اینکه سال‌ها است مبحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در ایران، از دغدغه‌های جدی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) است؛ توجه به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در دستور کار ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور (فهما) قرار گرفته است.

بدین منظور طرح ملی سفیران اجتماعی با هم‌افزایی ستاد فهما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت کشور و به منظور احیاء کارکرد اجتماعی مساجد درحال اجرا است و برای اجرای این طر ح دوازده درس‌نامه تدوین شده است که شرکت‌کنندگان در این طرح بتوانند با مطالعه این درس‌نامه‌ها گامی موثر در جهت اجرای کامل آن بردارند. برخی از درس‌نامه‌های این طرح به موضوع اموزش مهارت‌های زندگی می پردازند و دسته دوم درباره آشنایی با دوران نوجوانی و ویژگی‌های دنیای نوجوانان سخن می‌گویند.

خانواده موفق، ارتباط موثر، خودآگاهی، مدیریت استرس، کنترل خشم، تفکر خلاق و تفکر نقاد، کنترل غرایز، مهارت حل مسئله و تصمیم‌گیری، ویژگی‌های دوران نوجوانی، نیازهای نوجوان، مشکلات نوجوان و اختلالات نوجوان عناوین این درس‌نامه‌های دوازده گانه‌اند.

کتاب حاضر از مجموعه کتاب‌های آشنایی با دنیای نوجوانان درباره نیازهای دوران نوجوانی سخن می‌گوید و در هر فصل راه‌کارهایی عملی را در این باره معرفی می‌کند.

خواندن مجموعه کتاب‌های آشنایی با دنیای نوجوانان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

والدین و مربیان مخاطبان اصلی این مجموعه‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۶۴۲۷۰-۳
تعداد صفحات۶۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۶۴۲۷۰-۳