با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اسلام و مسلمانان در زیمبابوه

دانلود و خرید کتاب اسلام و مسلمانان در زیمبابوه

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اسلام و مسلمانان در زیمبابوه  نوشته  رضا عسگری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اسلام و مسلمانان در زیمبابوه

کتاب اسلام و مسلمانان در زیمبابوه نوشته رضا عسگری از مجموعه کتاب‌های مطالعات منطقه‌ای نشر بین المللی الهدی است.

ارتباطات فرهنگی، یکی از ماندگارترین و مؤثرترین مناسبات انسانی است که بر پایه گفتگو و تبادل اطالعات شکل می‌گیرد. این‌گونه ارتباطات پایه و مبنایی جهت تعامل انسان‌ها با یکدیگر بوده و بر سایر حوزه‌های روابط جوامع، مانند مناسبات اقتصادی و سیاسی نیز تأثیرگذار است. امروزه علیرغم رشد و توسعه دانش بشری به ویژه در حوزه ارتباطات و شکل‌گیری دهکده جهانی، بشر بیش از هر زمان دیگر، نسبت به هم نوع خود بیگانه است. در این میان ریشه بسیاری از منازعات و چالش‌ها، به عدم درک صحیح از یکدیگر و کاستی‌ها و نواقص موجود در فهم و درک مشرک فرهنگی بین جوامع باز می‌گردد. بدین جهت، مطالعات فرهنگی و آشنایی با فرهنگ ملل، یکی از اولویت‌های اصلی در حوزه ارتباطات و تعامالت فرهنگی به شمار آمده و کمبود ادبیات پژوهشی فارسی در حوزه مطالعات فرهنگی ملل نیز بر این امر تأکید دارد.

نقش دو سویه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در مبادالت فکری و فرهنگی کشورمان با دیگر جوامع، بر ضرورت تولید منابعی برای مطالعه و ارتقای سطح دانش جامعه ایرانی به ویژه نخبگان و دانشگاهیان با فرهنگ سایر ملل تأکید دارد. در راستای تحقق این هدف، مرکز مطالعات فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حوزه ارتباطات فرهنگی بین‌المللی، اقدام به چاپ و نشر مجموعه‌ای از کتاب‌ها با عنوان مطالعات منطقه‌ای نموده است. در این مجموعه، ضمن بهره‌گیری از پژوهش‌ها و گزارش‌های رایزنی‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، از آثار کارشناسان و صاحبنظران در حوزه‌های مختلف مطالعات فرهنگی ملل نیز استفاده شده است.

درباره کتاب اسلام و مسلمانان در زیمبابوه

مطالعه اسلام در ‌آفریقا در حال افزایش و شناخت ما از مسلمانان در جنوب ‌آفریقا به تازگی آغاز شده است. به‌طور فزایند‌‌‌ه‌ای آشکار است که اسلام در زیمبابوه در حال قوت گرفتن است. با وجود آن که درباره اسلام در کشورهای دیگر جنوب ‌آفریقا مطالبی وجود دارد، به موضوع اسلام در زیمبابوه کم پرداخته شده است‌‌‌‌‌‌‌، اما، رشد و تأثیر اجتماعی و اقتصادی آن در جامعه در بسیاری از نقاط کشور احساس می‌شود.

داده‌های کتاب حاضر از رهگذر انجام پژوهش‌های میدانی، مصاحبه‌ها و مشاهدات عینی در سراسر زیمبابوه و علاوه بر آن، تحقیقات آرشیوی و پژوهش‌های کتابخانه‌ای در تعدادی از کتابخانه‌های حراره‌، به‌ویژه‌، کتابخانه دانشگاه زیمبابوه جمع‌آوری شده است. وجود اطلاعات نسبتاً قابل توجه در مورد فعالیت‌‌‌های تجاری بازرگانان مسلمان هندی که تاریخ آن با ظهور و توسعه اسلام در این کشور درهم آمیخته است، تنها کمک پژوهشگران برای بازسازی تاریخ اسلام در زیمبابوه بوده است. تحولات داخلی و خارجی ترکیه در سال‌های اخیر، از اقتصاد گرفته تا سیاست خارجی و از علم و تکنولوژی گرفته تا هنر، در گستره پهناوری شتاب گرفته و دروازه عرصه‌های نوینی را برای خلق فرصت‌ها و خطرپذیری‌های جدید باز کرده است. اضافه شدن نقش‌آفرینان جدید مانند رسانه‌ها، افکار عمومی، سازمان‌های حقوق بشری و سازمان‌های مردم نهاد، سبب پویایی بیشتر در گستره‎ای وسیع‌تر و با امکان کنترل کمتر شده است و یک «دورنمای جغرافیایی» جدید هر روز بیش از پیش خود را می‌نمایاند. این چشم‌انداز نوین از زمان و مکان، امکان تولید مفاهیم خاص و ایجاد حیطه زبانی نوینی را برای ترکیه فراهم می‌کند. عرصه این تصویر و ادراک جدید، توان آن را به اندیشمندان، روشنفکران و سیاستمداران ترک می‌بخشد که به تولید مفاهیم و تئوری‌های شخصی پرداخته، افق‌های اندیشه و نظریه‌پردازی ترک‎ها را گسترده‌تر سازند.

 خواندن کتاب اسلام و مسلمانان در زیمبابوه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه مندان به کشورشناسی و مطالعات منطقه‌ای.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۸۰۹-۴
تعداد صفحات۱۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۸۰۹-۴