با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
طراحی دیجیتالی در معماری منظر

دانلود و خرید کتاب طراحی دیجیتالی در معماری منظر

تکنیک‌ها و ابزارهای معاصر برای ارائه دیجیتالی طرح منظر

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب طراحی دیجیتالی در معماری منظر  نوشته  بردلی کانترل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب طراحی دیجیتالی در معماری منظر

کتاب طراحی دیجیتالی در معماری منظر نوشته بردلی کانترل و وس میکائلز است.این کتاب تکنیک‌ها و ابزارهای معاصر برای ارائه دیجیتالی طرح منظر را بررسی می‌کند. 

رسالت اصلی کتاب طراحی دیجیتالی در معماری منظر ایجاد پیوند میان تکنیک‌های دستی و دیجیتالی در پروژه‌های طراحی است. این مجموعه اولین کتابی است که کاربرد ترکیبی نرم‌افزارهایی نظیر AutoCAD، Adobe Illustrator، Adobe Photoshop و ... را ضمن استفاده از اسکیس‌های دستی در فرآیند تبدیل ایده‌های طراح به نقشه‌های دوبعدی و تصاویر سه‌بعدی توضیح می‌دهد. در این کتاب مجموعه‌ای از روش‌های موردنیاز و مثال‌ها برای ترسیم مدارک طراحی ازجمله دیاگرام‌ها، پلان‌ها، مقاطع، نماها و پرسپکتیوها ارائه شده و به دلیل وسعت کاربرد، در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های معماری، معماری منظر، طراحی شهری و همچنین برای شاغلین در این حوزه‌ها قابل استفاده است. 

درباره کتاب طراحی دیجیتالی در معماری منظر

به‌سادگی می‌توان گفت که امروزه افراد با چگونگی کار با رسانه‌های جدید آشنا هستند. ممکن است این تصور وجود داشته‌باشد که افرادی که با رسانه‌های الکترونیکی کار می‌کنند از ابتدا در این زمینه متبحر بوده و به‌طور کامل بر آن‌ها مسلط هستند اما واقعیت این است که کار با رسانه‌ها و ساخت تصاویر هنری با یادگیری تکنیک‌ها و پروتکل‌ها در طول زمان همراه است. درواقع همیشه نیاز به موارد آموزشی مناسب که بتواند تکنیک‌های ساده را بیان کند وجود دارد. کتاب «طراحی دیجیتالی در معماری منظر» این فرصت را برای معماران منظر فراهم می‌کند که کاربرد رسانه دیجیتالی معاصر و کار با آن را فراگیرند.

نسل من در طول دورة تحصیل تکنیک‌های گرافیکی دستی را می‌آموخت؛ تکنیک‌های سنتی‌ای که پایه و اساس تکنیک‌های دیجیتالی به‌شمار می‌رود. در جایگاه دانشجو به یاد می‌آورم که عکاسی و چاپ سیلک را از طریق مطالعة کتب آموختم. در آن دوره به مهارت‌هایی نظیر کلاژ و مونتاژ نیاز بود و سایر تکنیک‌ها نظیر لتر پرس در ادارات آموزش داده می‌شد. این مسئله بسیار جالب است که روش‌های قدیمی به روش‌های جدید دیجیتالی تبدیل می‌شوند. به‌عنوان مثال، ابزارهای برش و چسباندن عملاً همان تکنیک مونتاژ هستند و مواردی نظیر dry brush و cross hatch نیز براساس فرایندهای قدیمی پایه‌گذاری شده‌اند. تکنیک‌های گستردة جدید از سازگاری دیجیتالی صرف فراتر می‌روند (منظور فراهم کردن امکانات طراحی‌ای است که در گذشته وجود نداشت و دسترسی به آن‌ها غیرممکن بود). برای نمونه، دستوراتی نظیر کشیدن ، خم کردن و وارونه‌سازی فقط برای تغییر شکل به‌کار نمی‌روند بلکه امکان خلق فرم جدید و روابط فضایی جدید را به‌وجود می‌آورند. ترکیب تکنیک‌ها نیز به‌منظور خلق اشکال، پتانسیلی در حال ظهور است. در جهان هنر معاصر امروز، هنرمندان طیف گسترده‌ای از رسانه‌ها را به‌هم پیوند می‌دهند و به روش خلاقانه‌ای «مشاهده کردن» و «فهم جهان پیرامون» را به چالش می‌کشند.

این کتاب، راهنمایی است برای دانشجویانی که وارد این حرفه می‌شوند و در حال کسب مهارت هستند. از سوی دیگر مرجعی ارزشمند برای کسانی که مشغول به کار و به‌دنبال آشنایی با روش‌های جدید هستند، به‌شمار می‌رود. همان‌طور که ۲۵ سال پیش بدون یادگیری اوزالید، لیتراست، زیپاتون و استفاده از راپید ترسیم و طراحی غیرممکن بود، امروزه نیز طراحی بدون یادگیری و استفاده از فتوشاپ، Illustrator، تری‌دی‌مکس، راینو، اسکچاپ و اتوکد غیرممکن به‌نظر می‌رسد.

خواندن کتاب طراحی دیجیتالی در معماری منظر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های مهندسی معماری، معماری منظر و طراحی شهری پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۱۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۵۱-۵۴۹-۸
تعداد صفحات۴۱۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲۹,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۵۱-۵۴۹-۸