با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ژاپن در آیینه فرهنگ

دانلود و خرید کتاب ژاپن در آیینه فرهنگ

نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ژاپن در آیینه فرهنگ  نوشته  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ژاپن در آیینه فرهنگ

کتاب ژاپن در آیینه فرهنگ نوشته رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن است. این کتاب به ژاپن و فرهنگ آن می‌پردازد. 

درباره کتاب ژاپن در آیینه فرهنگ

ارتباطات فرهنگی، یکی از ماندگارترین و مؤثرترین مناسبات انسانی است که بر پایه گفتگو و تبادل اطلاعات شکل می‌گیرد. اینگونه ارتباطات پایه و مبنایی برای تعامل انسان‌ها با یکدیگر بوده و بر سایر حوزه‌های روابط جوامع، همانند مناسبات اقتصادی و سیاسی نیز تأثیرگذار است. امروزه علیرغم رشد و توسعه دانش برشی به ویژه در حوزه ارتباطات و شکل‌گیری دهکده جهانی، برش بیش از هر زمان دیگر، نسبت به هم نوع خود بیگانه است. در این میان ریشه بسیاری از منازعات و چالش‌ها، به عدم درک صحیح از یکدیگر و کاستی‌ها و نواقص موجود در فهم و درک مشترک فرهنگی بین جوامع باز می‌گردد. بدین جهت، مطالعات فرهنگی و آشنایی با فرهنگ ملل، یکی از اولویت‌های اصلی در حوزه ارتباطات و تعاملات فرهنگی به شمار آمده و کمبود ادبیات پژوهشی فارسی در حوزه مطالعات فرهنگی ملل نیز بر این امر تأکید دارد.

در همین راستا، با اجرای برنامه جامع رصد و پایش در گروه مدیریت دانش مرکز مطالعات، نمایندگان فرهنگی موظف شده‌اند در چارچوب سرفصل‌های تعیین شده، به مطالعه و رصد مستمر «جامعه و فرهنگ» کشور محل مأموریت خود پرداخته و به‌طور منظم، گزارش‌های متنوعی را در موضوعات فرهنگی مورد نظر به سازمان ارسال کنند. اجرای این برنامه، سرمایه ارزشمندی را در شناخت جنبه‌های گوناگون فرهنگی و اجتماعی کشورهای مختلف برای سازمان به ارمغان آورده و مرکز مطالعات نیز گزیده‌ای از بهترین گزارش‌های هر یک از نمایندگی‌های فرهنگی را در مجموعه‌هایی با عنوان «کشورها در آیینه فرهنگ» منتشر می‌کند.

این مجموعه کمک می‌کند تا بتوانید جهان را بهتر بشناسید و افرادی که قصد سفر و یا تجارت با کشورهای مختلف را دارند با استفاده از این کتاب‌ها به دید بازتری نسبت به آن کشور می‌رسند. 

فرهنگ شبه جزیره ژاپن طی هزاران سال از دوره جومون تا به امروز در حال تکامل بوده و فرهنگ معاصر آن، بسیار از آسیا، اروپا و آمریکای شمالی تأثیر پذیرفته‌ است و در این بین، نفوذ فرهنگ چینی پر رنگ‌تر است. این کشور با اینکه از لحاظ تکنولوژی، هم‌رده کشورهای غربی محسوب می‌شود اما مردم آن همیشه سعی می‌کنند سنت‌های خود را حفظ کنند. امروزه فرهنگ ژاپن، یکی از غنی‌ترین فرهنگ‌های دنیا شناخته می‌شود.

مجموعه حاضر، دربرگیرنده مقالاتی در زمینه مسایل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و نیز ایرانیان این کشور می‌باشد که توسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این کشور گردآوری و تنظیم شده است. برخی از موضوعات بررسی شده در این مقالات عبارت‌اند از:‌ مختصری از سینمای ژاپن؛ زنان و امکان دستیابی به مقام امپراطوری؛ برابری جنسیتی در ژاپن؛ حمایت بیش از هشتاد درصد مردم از مجازات اعدام؛ برشی از سبک زندگی ژاپنی: فرهنگ فیسبوک، لاین و کافه رستوران؛ مسیحیت در ژاپن، مناسبات ایران و ژاپن؛ انتظارات جهان از ژاپن؛ ایرانیان مهاجر در ژاپن و موضوعات متنوع دیگر.

خواندن کتاب ژاپن در آیینه فرهنگ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به شناخت فرهنگ ملت‌های دیگر پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب ژاپن در آیینه فرهنگ

۴ .ویژگی‌های ملی و روحیات مردم

در جامعه ژاپن حتی الامکان سعی می‌شود توازن و هماهنگی کلیه آحاد جامعه از طریق مراعات حدود و مرزهای گروه‌های مختلف تامین گردد. در ژاپن به جای پرورش روحیه انحصارگرایی یا فردگرایی، زمینه‌هایی پرورش داده شده که ابتدا موفقیت در امور اجتماعی را تامین نموده و در نتیجه به رفاه هر فرد در جامعه منتج گردد. روحیه وطن دوستی و انضباط ویژه در شیوه زندگی و کارهای اجتماعی کاملا قابل رؤیت می‌باشد و اکثریت مردم ژاپن برای خانواده اهمیت زیادی قایل هستند، به عهد خود وفادار بوده و همواره «ژاپنی گرا» میباشند و این به معنای آن است که رابطه حقیقی آنان با هموطنان ژاپنی به مراتب بیشتر است و خارجی، همیشه بیگانه تلقی می‌گردد

۵. بهداشت و درمان

ژاپن یکی از کشورهایی است که به دلیل داشتن نظام سلامت مناسب و قدرتمند خود در میان کشورهای صنعتی جهان به عنوان پیشرو شناخته می‌شود. نظام مراقبت‌های بهداشتی در ژاپن شامل معاینات، آزمایش‌های پزشکی و سلامت مادران باردار است که بر اساس قانون، ۷۰ درصد از هزینه‌های پزشکی توسط دولت و ۳۰ درصد توسط بیمار پرداخت می‌شود. براساس قانون، تمامی شهروندان و افراد مقیم در این کشور باید تحت پوشش بیمه درمانی قرار گیرند و در صورتی که فردی فاقد بیمه درمانی باشد، کارفرما موظف است که فرد مورد نظر را به نظام ملی بیمه درمانی معرفی کند تا از این طریق تحت پوشش بیمه‌های درمانی قرار گیرد. بیمارانی که تحت پوشش بیمه درمانی هستند در انتخاب پزشک، بیمارستان و امکانات درمانی مورد نظر خود آزاد هستند و براساس قانون نمی‌توان بیماران را مجبور به استفاده از امکاناتی خاص کرد. هزینه‌های پزشکی در ژاپن به شدت از سوی دولت کنترل شده تا برای همگان قابل پرداخت باشد و هزینه‌هایی که باید توسط افراد پرداخت شود متناسب با سن، میزان درآمد افراد و خانواده از ۱۰ تا ۳۰ درصد متغیر است؛ ضمن این که تعداد اقساط ماهانه که باید پرداخت شود نیز بر اساس موارد ذکر شده متفاوت هستند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۸۰۵-۶
تعداد صفحات۱۳۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۸۰۵-۶