با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هزاردستان (جلد اول)

دانلود و خرید کتاب هزاردستان (جلد اول)

مجموعه تصنیف‌های موسیقی فاخر ایرانی براساس طبقه‌بندی هفت دستگاه موسیقی؛ شور، بیات ترک، ابوعطا، افشاری، دشتی، ماهور

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هزاردستان (جلد اول)  نوشته  پروین رضوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هزاردستان (جلد اول)

در مجموعه هزاردستان که کتاب حاضر جلد اول آن است، تصنیف‌های موسیقی فاخر ایرانی را براساس طبقه‌بندی هفت دستگاه موسیقی می‌شناسید. جلد اول از این مجموعه به دستگاه شور و آوازهای آن؛ شور، بیات ترک، ابوعطا، افشاری، دشتی، ماهور اختصاص دارد.

 درباره مجموعه هزاردستان

هنرمندان و نوازندگان ماندگار موسیقی و همه آنان که میراث ادبی را پاس می‌دارند، حق بزرگی بر گردن شعر، حکمت و عرفانِ زبان پارسی دارند، چرا که با صدایی خوش و دل انگیز اشعار بزرگانی مانند حافظ، سعدی و مولوی را به تصنیف و آواز کشیده و نام، یاد و خاطره این مفاخر ادبی را در ذهن و ضمیر پارسی‌زبانان زنده نگه داشته و احیا می‌کنند. هنرمندانی که با بهره از هنر موسیقی در چندین دهه گذشته، آموزه‌های اخلاقی و عرفانیِ در اشعار بزرگان ادب ایران زمین را به میان مردم کوچه و بازار، همچنین فارسی‌زبانان خارج کشور کشانده و میراثی جاودانه از خویش بر جای گذاشته‌اند که «تنها صداست که می‌ماند»...

مجموعه پیش رو با نگاهی دقیق و محققانه تصنیف‌های فاخر و ارزشمند موسیقی ایرانی را بر اساس دستگاه‌های موسیقی سنتی ایرانی طبقه‌بندی کرده و در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی و شعر ایرانی قرار داده است. این اثر منبعی قابل اتکا نیز برای شاگردان کلاس‌های آواز و موسیقی اصیل ایرانی فراهم کرده است و با دسته بندی ترانه‌ها بر مبنای دوازده دستگاه و آواز ایرانی بر غنای علمی و پژوهشی آن افزوده است و آن را به کتابی آموزشی و کاربردی نیز تبدیل کرده است.

 خواندن مجموعه هزاردستان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

همه دوست‌داران موسیقی و شعر ایرانی هنرجویان موسیقی و آواز ایرانی و علاقه‌مندان به آشنایی با دستگاه‌های موسیقی ایرانی مخاطبان این کتاب‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۸ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۵۳۵-۲۴-۹
تعداد صفحات۳۴۸صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۵۳۵-۲۴-۹