با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
راه سبز

دانلود و خرید کتاب راه سبز

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راه سبز  نوشته  اسماعیل محمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راه سبز

کتاب راه سبز نوشته اسماعیل محمدی است. این کتاب به تاریخ تصوف و انواع آن در طول تاریخ ادبیات فارسی می‌پردازد و اطلاعات کامل و جامعی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. کتاب راه سبز برای کسانی که می‌خواهند درباره تاریخ تصوف بدانند مانند یک چراغ راهنما است.

درباره کتاب راه سبز

انسان، یگانه موجودی است که ضمن اینکه در زمان زندگی می‌کند، ابعاد مختلف آن را، ادراک کرده و تفاوت آنها را مشخص می‌سازد. ادراکِ ابعاد مختلف زمان، یک امر درونی و معقول است و لذا به ابعاد وجود انسان بستگی دارد.

حیوان، همیشه در حال زندگی می‌کند اما انسان می‌تواند به گذشته ی اآینده (از طریق توجه و التفات)سیر کند، لذا انسان مقید به زمان و مکان نیست. انسان، قادر به فاصله گرفتن از پیرامون و داخل شدن در خلوت خالص خویش است. عدم تقیّد انسان به زمان حال یا یک زمان خاص (ابعاد وجودی انسان هماهنگ با ابعاد سه گانه زمان) در زبان و لغت او، انعکاس یافته است و لذا ناطق بودن، چون مترادف با ذات آدمی است، فصل مقوّم انسان محسوب می شود. همین ناطق بودن و درگیری انسان با زمان آثار بزرگی خلق کرده است.

این کتاب سعی دارد عرفان و تضصوف و آثار شاعران بزرگ را بررسی کند.

خواندن کتاب راه سبز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات ایران و تاریخ تصوف پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۲۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۱/۲۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۵۴۰-۲۸-۴
دسته بندی
تعداد صفحات۷۲۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۱/۲۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۵۴۰-۲۸-۴