با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تأثیر تحولات سیاسی خاورمیانه در بازار جهانی نفت (از سال ۱۹۷۹-۲۰۰۳)

دانلود و خرید کتاب تأثیر تحولات سیاسی خاورمیانه در بازار جهانی نفت (از سال ۱۹۷۹-۲۰۰۳)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تأثیر تحولات سیاسی خاورمیانه در بازار جهانی نفت (از سال ۱۹۷۹-۲۰۰۳)  نوشته  محمود کورانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تأثیر تحولات سیاسی خاورمیانه در بازار جهانی نفت (از سال ۱۹۷۹-۲۰۰۳)

کتاب تأثیر تحولات سیاسی خاورمیانه در بازار جهانی نفت (از سال ۱۹۷۹-۲۰۰۳) اثری از محمود کورانی و دکتر ثریا عباسی قیداری است و از تحولات نفتی و سیاسی خاورمیانه در بازه زمانی سال‌های ۱۹۷۹ تا ۲۰۰۳ صحبت می‌کند.

انتشارات بید از سال ۱۳۹۷ با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را به عنوان ناشر عمومی آغاز کرده است و در حوزه‌هایی چون ادبیات، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، حقوق، اقتصاد، مدیریت، دین، فلسفه، تاریخ،‌ روان‌شناسی، علوم طبیعی و هنر اقدام به نشر و چاپ کتاب نموده است.

این کتاب درباره تأثیر تحولات سیاسی خاورمیانه در بازار جهانی نفت (از سال ۱۹۷۹-۲۰۰۳) است. محمود کورانی و ثریا عباسی قیداری در این اثر از جایگاه خاورمیانه در نظام نفتی جهان، بازتاب انقلاب ایران بر جریان بین المللی نفت، تجاوز عراق به ایران و تأثیر آن بر بازار نفت و بحران‌های خلیج فارس در سال‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۳ صحبت می‌کنند. 

کتاب تأثیر تحولات سیاسی خاورمیانه در بازار جهانی نفت (از سال ۱۹۷۹-۲۰۰۳) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

تأثیر تحولات سیاسی خاورمیانه در بازار جهانی نفت (از سال ۱۹۷۹-۲۰۰۳) اثری جذاب برای تمام علاقه‌مندان به مطالعات سیاسی و روابط بین المللی است. 

بخشی از کتاب تأثیر تحولات سیاسی خاورمیانه در بازار جهانی نفت (از سال ۱۹۷۹-۲۰۰۳)

در جهان امروز اجرای طرح‌های بزرگ علاوه بر هزینه و فایده دارای عوارض و آثار سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است و نه تنها در محدوده جغرافیایی داخلی و منطقه، بلکه در سطح بین المللی تأثیر گذار می‌باشد. صنعت نفت علاوه بر ایجاد اشتغال برای کارگران و متخصصین داخلی، شرکت‌های نفتی بین المللی، با ایجاد درآمد برای دولت‌ها، در حمل و نقل، عرضه، تقاضا، ثبات بازار جهانی، قیمت‌ها و در محیط زیست نقش اساسی دارد. در واقع نفت کالایی است که جنبه بین المللی و جهانی پیدا کرد.

دنیای صنعتی براساس منطقه (اروپای غربی، آمریکای شمالی و شرق آسـیا)، و دنیـاي صادر کننده نفت بر اساس جغرافیای طبیعی شکل گرفته است (حوزه خلیج فارس، حوزه دریای خـزر، سیبری، حوزه دریای شمال و آمریکای شمالی) یعنی براساس نوع لایه‌های زمین، نفت متمرکز می‌باشد که عمدتا در منطقه جهان سوم قرار دارد و این مسئله سیاسی بودن نفت را تشدید مـی‌کند.

فهرست 

  • جایگاه خاورمیانه در نظام نفتی جهان
  • بازتاب انقلاب ایران بر جریان بین المللی نفت
  • تجاوز عراق به ایران وتأثیر آن بر بازار نفت
  • بحران خلیج فارس ۱۹۹۰
  • بحران سوم خلیج فارس ۲۰۰۳
  • نمودار و جدول 
  • کتابنامه
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۲۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۵۹۲۱-۹
تعداد صفحات۱۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۲۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۵۹۲۱-۹