با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ویژه نامه همایش خمسه ‌نگاری

دانلود و خرید کتاب ویژه نامه همایش خمسه ‌نگاری

بازنمود خمسه نظامی در هنر

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ویژه نامه همایش خمسه ‌نگاری  نوشته  منیژه کنگرانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ویژه نامه همایش خمسه ‌نگاری

کتاب ویژه نامه همایش خمسه ‌نگاری اثر منیژه کنگرانی است. این کتاب چکیده چهل مقاله برگزیده در این همایش است که به موضوع بازنمود خمسه نظامی در هنر می‌پردازد.

درباره کتاب ویژه نامه همایش خمسه نگاری

همایش خمسه نگاری با هدف احیا و گسترش هویت زیبایی‌شناسانه ایرانی اسلامی برگزار شده است و به تبیین دقیق قابلیت‌های هنری خمسه نظامی و نقش تأثیرگذار آن در حوزه‌های گوناگون هنرهای دیداری، موسیقایی، نمایشی و سایر هنرها می‌پردازد. در این اثر چندین مقاله برگزیده را که درباره بازنمود خمسه نظامی در هنر است، می‌خوانیم.

«نسخه‌شناسی و خط‌شناسی در خمسه‌نگاری‌ها»، «شخصیت‌شناسی نگارگران، خوشنویسان و حامیان خمسه‌نگاری‌ها»، «مطالعه زیبایی‌شناسی نگاره‌های خمسه»، «بررسی در زمانی نگارگری خمسه در دوره‌های مختلف»، «مطالعه بینارشته‌ای نگاره‌ها و مضامین شعری»، «رابطه بینامتنی خمسه‌نگاری‌ها و دیگر متون به‌ویژه شاهنامه‌نگاری‌ها»، «مطالعه بینارشته‌ای تکثیر خمسه در دیگر هنرها (صناعتی، معماری، موسیقی، سینما، نمایش و …)»، «بررسی پیرامتنی در نسخه‌های خمسه: تذهیب، تشعیر، صفحه‌آرایی، جلدسازی و…»، «بررسی قابلیت‌های هنری خمسه در هنرهای معاصر» و «مطالعه گفتمانی: عوامل گفتمانی شکل‌گیری خمسه‌نگاری» از جمله مفاهیمی هستند که در این همایش بررسی شدند. 

کتاب ویژه نامه همایش خمسه‌ نگاری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

علاقه‌مندان به مطالعات هنری و پژوهشی را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم. دوست‌داران آثار نظامی نیز از خواندن کتاب ویژه نامه همایش خمسه‌ نگاری لذت می‌برند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۰۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۳۲-۲۹۷-۸
تعداد صفحات۱۵۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۰۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۳۲-۲۹۷-۸

تجربه بهتر در اپلیکیشن