با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
راهکارهای مقابله با ناکامی

دانلود و خرید کتاب راهکارهای مقابله با ناکامی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راهکارهای مقابله با ناکامی  نوشته  حمیده دهقانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهکارهای مقابله با ناکامی

کتاب راهکارهای مقابله با ناکامی نوشته حمیده دهقانی است. این کتاب به شمما کمک می‌کند زمانی که در زندگی با ناکامی روبه‌رو شدید بتوانید از آن عبور کنید و به زندگی عادی خود برگردید.

درباره کتاب راهکارهای مقابله با ناکامی

انسان‌‌ها زمانی به قدرت واقعی خویش پی می‌‌برند که در موقعیت شکست یا پیروزی قرار گیرند. شخص مسئولیت ‌پذیر با انتخاب آگاهانه تصمیمات ارزشمندی می‌گیرد که اغلب منجر به موفقیت می‌‌شود؛ اما باید بدانیم ناکامی نیز بخشی از زندگی است. آنچه اهمیت دارد این است که در مواجهه با مسائل گوناگون زندگی، شخصیتی بازنده نداشته باشیم.

ناکامی در لغت به معنای شکست و نرسیدن به موفقیت و واماندگی است و به حالت روحی‌ای گفته می‌شود که هرگاه راه دستیابی به هدف بسته شود یا رسیدن به آن به تأخیر افتد، روی می‌دهد. هر فرد در طول زندگی خود با موانعی روبه رو می‌شود که باعث می‌شود به اهداف خود نرسد و ناکام شود. وقتی انسان نتواند نیازهای طبیعی و منطقی خود را برطرف کند، حالتی پیدا می‌کند که به آن ناکامی می‌گویند.

برای شناخت ناکامی قبـل از هـر چیز به سـؤالاتی کـه دربارۀ خودتان اسـت، جـواب دهید:

دیدگاه شما از شکست و ناکامی چیست؟

بزرگ‌ترین شکست شما در زندگی‌تان چه بوده است؟

شما چه نقشی در شکست خود داشتید؟

چه چیزهای مهم و ارزشمندی را از دست داده‌اید؟

در هنگام از دست دادن چه واکنشی نشان دادید؟

زمانی که به این سوال‌ها پاسخ دادید تا حدی به شناخت از خودتان می‌رسید و کم‌کم در مسیر تغییر قرار می‌گیرید. اگر نمی‌توانید احساسات ناشی از ناکامی را در خود کنترل کنید این کتاب به شما کمک می‌کند تا به یک دستورالعمل کارآمد برسید.

خواندن کتاب راهکارهای مقابله با ناکامی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به موفقیت بیشتر در زندگی پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب راهکارهای مقابله با ناکامی

واکنش انسان‌ها در برابر ناکامی یکسان نیست، برخی در برابر ناکامی از مکانیسم های دفاعی (دلیل تراشی، جابه جایی، انکار و...) استفاده می‌کنند. خشمگین می‌شوند و پرخاش می‌کنند و به منبع اصلی ناکامی خود و یا اگر آن منبع پرقدرت است به افراد زیردست خود مانند کارمند، کارگر، فرزند و... خشم ورزیده و عصبانیت خود را بر سر آنان خالی می‌کنند. برخی ناتوان و افسرده می‌شوند و دچار حالت بی‌تفاوتی و انزوا شده و فکر می‌کنند هر کار یا تلاشی دیگر بیهوده است و عده‌ای دیگر تلاش بیشتری می‌کنند تا از راه‌های مختلف بتوانند به اهداف خود برسند و گروهی می‌پذیرند که دیگر نمی‌توانند به این اهداف برسند و هدف خود را تغییر می‌دهند و دسته‌ای از انسان‌ها شکست را به عنوان یک واقعیت در زندگی خود می‌پذیرند. ناکامی می‌تواند در افراد مختلف شدت و ضعف داشته باشد. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۱۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۴۳-۰۲۲-۱
تعداد صفحات۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۱۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۴۳-۰۲۲-۱