با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فتوحات مکیه جلد ۹

دانلود و خرید کتاب فتوحات مکیه جلد ۹

احوال، باب ۱۸۹ تا ۲۶۹

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فتوحات مکیه جلد ۹  نوشته  محی‌الدین ابن عربی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فتوحات مکیه جلد ۹

کتاب فتوحات مکیه مجموعه‌ای از مکاشفات غیبی محیی‌الدین عربی در هنگام طواف خانه خداست. شیخ اکبر محیی‌الدین این کتاب را پاسخی برای کسانی ‌که با ضمیری پاک به‌دنبال حقیقت هستند، می‌داند. ابن عربی این کتاب را در ۶۰ فصل و ۵۶۰ باب تالیف کرده است. در جلد نهم کتاب فتوحات مکیه باب ۱۸۹ تا ۲۶۹ این کتاب را می‌خوانید.

درباره کتاب فتوحات مکیه جلد نهم

کتاب فتوحات مکیه نتیجه تلاش علمی عارف بزرگ اندلسی شیخ اکبر محیی‌الدین ملقب به ابن عربی است. عرفان نظری درون مایه اصلی کتاب فتوحات مکیه بوده، اما درکنار آن ابن عربی در آن به موضوعات گسترده بسیار دیگری نیز پرداخته است. از این‌رو از فتوحات مکیه به‌عنوان دایره‌المعارف اسلام یاد می‌شود. باب ۱۸۹ تا ۲۶۹ از کتاب فتوحات مکیه در جلد نهم این کتاب آمده است. این جلد از کتاب جزو بخش احوال فتوحات مکیه به‌شمار می‌رود.

خواندن مجموعه فتوحات مکیه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

پزوهشگران و علاقه‌مندان عرفان نظری.

درباره شیخ اکبر محیی‌الدین ملقب به ابن عربی

ابو عبدالله محیی‌الدین محمد بن علی بن محمد بن العربی الحاتمی عارف و صوفی بزرگ جهان اسلام در رمضان سال ۵۶۰ قمری در شهر مرسیه در اندلس به دنیا آمد. او نزد استادان نامدار قرائت قرآن، ادبیان و علم حدیث آموخت. این عارف و صوفی بزرگ جهان اسلام در جوانی به تصوف روی آورد. او تصوف را به نوعی فلسفه تبدیل کرد و همین امر نیز بر شهرت وی افزود. این عالم گرانقدر در سال ۶۳۸ هجری قمری در دمشق درگذشت. بسیاری از اندیشمندان بزرگ اسلام همچون ملاصدرا، سید علی قاضی، علامه طباطبایی و...، ابی عربی را منشا تحول دینی در جهان اسلام می‌دانند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۰۵/۱۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۹۹۶-۹۷-۸
دسته بندی
تعداد صفحات۷۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۰۵/۱۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۹۹۶-۹۷-۸