با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انتظار چنین فاجعه ای نداشتم!

دانلود و خرید کتاب انتظار چنین فاجعه ای نداشتم!

اگر روزگار بر وفق مرادت نبود، از جایت بلند شو و دوباره زندگی‌ات را از نو بساز

۴٫۷ از ۶ نظر
۴٫۷ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انتظار چنین فاجعه ای نداشتم!  نوشته  ریچل هالیس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب انتظار چنین فاجعه ای نداشتم!

کتاب انتظار چنین فاجعه ای نداشتم! نوشته ریچل هالیس است که با ترجمه مرجان شمیل شوشتری منتشر شده است. این کتاب به شما یاد می‌دهد اگر روزگار بر وفق مرادتان نبود، از جایتان بلند شوید و دوباره زندگی‌ را از نو بسازید.

درباره کتاب انتظار چنین فاجعه ای نداشتم!

 بعضی از ما در تلاشیم تا از تأثیر زخم‌های گذشته بر زندگی‌مان سر دربیاوریم. بعضی از ما زخم‌هایی باز در زندگی‌مان داریم که باعث به لرزه درآمدن و تزلزل زندگی‌مان شده است، اما به هرحال ما اینجا هستیم، همه با هم.

من فکر می‌کنم ما این‌قدر قوی هستیم که کارِ درمان زخم‌هایمان را خود انجام دهیم، حتی اگر گاهی‌اوقات این تلاشمان باعث شود حس کنیم نسبت به روز اول ضعیف‌تر شده‌ایم. از ضعف‌هایتان نترسید، از این بترسید

که بقیهٔ عمرتان را در ناامیدی غرق شوید، چون شما از روبرو شدن با دردهایتان خیلی می‌ترسید. در این کتاب نویسنده سعی می‌کند به بهترینِ وجه این کار را انجام دهد، فقط همین. می‌خواهد دردهایمان را بررسی کند، آنها را از هم جدا کند، اگر شد که به آنها بخندیم و اگر لازم است برای آنها گریه کنیم، اما هیچ‌وقت دیگر در زندگی‌‌مان، نمی‌خواهیم برای احساس راحتی دیگران دردهایمان را پنهان کنیم.

خواندن کتاب انتظار چنین فاجعه ای نداشتم! را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که به دنبال آرامش هستند، پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب انتظار چنین فاجعه ای نداشتم!

خوب، برای ایجاد تغییر در خانه، چیزی که انجام دادید این بود که سعی کردید روکش تازه‌ای روی روکش قدیمی بپوشانید، اما کاری نکردید که مطمئن شوید رنگ جدید به دیوار محکم چسبیده است؛ به علاوه، رنگ اصلی به احتمال زیاد خیلی صیقلی بوده است به همین دلیل پوشاندن آن با رنگ جدید کار سختی خواهد بود. حالا پس از اینکه به اشتباه، رنگ را روی دیوار صیقلی زدید، اشتباه بعدی‌تان این بود که حمام را با آب گرم داغ کردید و باعث شدید که حمام پر از حرارت و رطوبت شود، همین هم باعث شد پروژه‌ای که برایش زحمت کشیده بودید، به طور کامل خراب شود و این شد که تغییر ظاهر حمامتان، شانس زیادی برای دیده شدن نداشت.

آیا هیچ‌کدام از اینها که گفتم تأثیری در زندگی حالِ حاضر شما دارد؟ به هیچ وجه! رنگ حمام به شرایطی که الان در حال عبور از آن هستید هیچ ربطی ندارد، اما این یک مثال عالی و واضح برای شمایی است که سعی می‌کنید وانمود کنید نسبت به آنچه پیش می‌آید احساسات منفی و زشتی ندارید یا حتی از آن بالاتر، شاید فکر می‌کنید تنها باید احساساتی که مجاز و قابل‌قبول هستند از خودتان بروز دهید و آنهایی که باعث می‌شوند مردم ارزش کمتری برای شما قائل شوند را پنهان کنید. 

اگر یک لحظه دوباره به مثال تغییر رنگ حمام برگردیم، برای بازسازی صحیح و اصولیِ دیوار آن حمام، هم نیاز به کاغذ سنباده داریم، هم یک پوشش اولیه به عنوان زیرساختِ کار. یک راه دیگر هم این است که اول باید آن لایهٔ مزاحم را از روی دیوار بردارید، بعد لایهٔ زیرساخت کار را به آن اضافه کنید تا مطمئن شوید که لایهٔ بعدی محکم به آن می‌چسبد.

بسیار خُب! حالا موضوع برای‌تان روشن شد؟؟

اگر می‌خواهید به جلو حرکت کنید و تغییر کنید، باید دربارهٔ چیزی که درحال وقوع است صادق باشید، حتی اگر آن چیز فقط به خودتان مربوط باشد. وقتی در بهار سال ۲۰۲۰ شیوع بیماری همه‌گیر و کشندهٔ کرونا جهان را به هم ریخت و باعث اختلال در همهٔ کارها شد و آنها را به تعطیلی کشاند، این موضوع ناامیدی و غم و اندوه خیلی از مردم دنیا را به همراه داشت، اما وجود احساس عجیب بدبختی نسبت به حادثه‌ای که در حال وقوع بود، باعث شده بود تقریباً همهٔ کسانی که می‌شناسم، احساس کنند ناامیدی‌شان، کم‌اهمیت و جزئی است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
parastoo_book
۱۳۹۹/۱۰/۲۸

من عاشق این نویسنده و کتاب هایشان هستم👌👌 واقعاعالیهه

ف.ص
۱۳۹۹/۱۰/۲۷

کتابی روان و پر از نکات آموزنده به شدت به اندازه کتاب خودت باش دختر توصیه میشه به نظرم حتی آموزنده ترم هست ولی در کل به شدت عاشق سبک این نویسنده هستم

هرمزی
۱۴۰۰/۰۳/۰۵

من کتابهای این نویسنده رو دوست دارم.به من کمک کرد اشتباهاتی که توی ذهنم داشتم اصلاح کنم.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
اگر روزگار بر وفق مرادت نبود، از جایت بلند شو و دوباره زندگی‌ات را از نو بساز.
Shahrzad//😇

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۲۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۳۶۹-۱۹-۹
تعداد صفحات۱۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۲۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۳۶۹-۱۹-۹