با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخ عباسی

دانلود و خرید کتاب تاریخ عباسی

روزنامه ملاجلال؛ تاریخ ایران در روزگار شاه عباس صفوی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاریخ عباسی  نوشته  ملاجلال‌الدین‌محمد منجم یزدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تاریخ عباسی

کتاب تاریخ عباسی یا روزنامه ملاجلال نوشته ملا جلال‌الدین محمد منجم یزدی یکی از پدیده‌های درخشان تاریخ‌نگاری عصر شاه عباس است که نسبت به دیگر تاریخ‌نگاری‌های این دوره دارای ویژگی‌های خاص خود است و می‌تواند بسیاری از کاستی‌های آنها را برطرف کند.

این کتاب را مقصودعلی صادقی گردآوری کرده است. این کتاب برای مطالعه عصر شکوفان فرهنگ و تمدن ایرانی در روزگار شاه عباس، یکی از منابع بسیار سودمند و لازم به‌شمار می‌آید. تاریخ ملاجلال به دو نام شناخته شده است، یکی، که شهرتی بیشتر هم دارد، «روزنامه ملاجلال» و دیگری «تاریخ عباسی». 

با بررسی هر شش نسخه شناخته شده برجای‌مانده از این کتاب، چنین به نظر می‌رسد که نام اصلی این کتاب «تاریخ عباسی» است. چه از میان این شش نسخه، تنها دو نسخه در صفحه نخستین دارای نام کتاب در جایگاه خود است. یکی نسخه کتابخانه بادلیان و دیگری نسخه موزه و کتابخانه سالار جنگ هندوستان. در این دو نسخه، در صفحه نخست و دقیقاً در جایگاه عنوان، «تاریخ عباسی» نوشته شده است. هدف ملاجلال منجم از نوشتن تاریخ خود، نگارش سرگذشت شاه عباس صفوی و ایران زیر فرمانروایی او بوده است. 

خواندن کتاب تاریخ عباسی را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ دوره صفوی پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۲۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۷۳-۸۵-۱
تعداد صفحات۷۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۲۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۷۳-۸۵-۱