با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شهادت طلبان؛ جلد دوم

دانلود و خرید کتاب شهادت طلبان؛ جلد دوم

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شهادت طلبان؛ جلد دوم  نوشته  حمید داودآبادی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شهادت طلبان؛ جلد دوم

کتاب شهادت طلبان؛ جلد دوم نوشته حمید داودآبادی جلد دوم از مجموعه شهادت طلبان است و به بررسی تاریخچه عملیات شهادت طلبانه در لبنان در خلال سال‌های جنگ داخلی آن می‌گوید.

مجموعه شهادت طلبان که به همت انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است، نگاهی همه جانبه به تاریخچه علمیات شهادت طلبانه مختلفی دارد که در طی سال‌های مختلف در کشورهایی مانند لبنان و فلسطین، اجرا شده است؛ کشورهایی که همواره با جنگ داخلی درگیر بوده‌اند.

علاه بر این، این مجموعه به زندگی شهدایی می‌پردازد که در راه آزادی و آزادگی، جان خود را فدا کردند و نامشان را در تاریخ کشورشان ماندگار کردند. 

درباره کتاب شهادت طلبان؛ جلد دوم

این اثر به دو بخش متفاوت مقاومت در لبنان می‌پردازد: مقاومت علیه اشغالگران و مقاومت علیه مداخله‌گران. بخش اول که مقاومت علیه اشغالگران است، درباره مقابله با پیروزی ایران در جنگ با صدام است که در نهایت با توطئه مشترک میان نیروهای بعثی و صهیونیستی به حمله اسرائیل به لبنان منجر شد و بخش دوم که از حضور نیروهای غربی مانند آمریکا، فرانسه، انگلیس و ایتالیا می‌گوید که به بهانه‌ برقراری آتش‌بس و صلح در منطقه اما به هدف نجات اسرائیل از گرداب لبنان و مقابله با مقاومت مردمی در لبنان حضور داشتند.

در هر دو بخش عملیات شهادت طلبانه علیه متجاوزان و همچنین علیه پایگاه‌های دیپلماتیک و نظامی مداخله‌گران بررسی شده است. در کتاب شهادت طلبان؛ جلد دوم که به عنوان ادامه کتاب اول نوشته است، ماجراهایی را که رخ داده است و سیر اتفاقات را دنبال می‌کنیم و با عملیات‌هایی آشنا می‌شویم که در طول این دوران در لبنان شکل گرفته‌اند. این بررسی‌ها به ما کمک می‌کند تا به درک بهتری از وقایع پشت پرده سیاست برسیم.

کتاب شهادت طلبان؛ جلد دوم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب شهادت طلبان؛ جلد دوم را به تمام دوست‌داران کتاب‌های حوزه ادبیات پایداری و همچنین علاقه‌مندان به مطالعات سیاسی پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب شهادت طلبان؛ جلد دوم

رابرت مک فارلین براى کمک به آنها اعلام آمادگى کرد. با فرمان آماده‌باش، قرار بود تمام نیروهاى دریایى و هوایى آمریکایى، نه براى دفاع از یک پایگاه مریکایى، بلکه براى کمک به ارتش لبنان، در درگیرى‌ها شرکت کنند. 

توپخانە سنگین ناو اتمى ویرجینیا بیش از هفتاد شلیک همزمان بر روى ً هدف‌هاى مورد نظر انجام داد. هواپیماهاى جنگى آمریکا به پرواز درآمدند و تا آخرین دقایق پروازشان به بمباران ادامه دادند. غم‌انگیزتر این بود که بعدا معلوم شد این شلیک‌ها و بمباران‌ها،اصلا لازم نبوده است؛ چراکه مک فارلین و واسطه‌هایى از عربستان سعودى، یک هفته بعد بین طرفین آتش‌بس برقرار کردند. با این حادثه و دخالت در جنگ‌هاى داخلى لبنان، آمریکا بی‌طرفى و اعتبار خود را از دست داد. مشاورین آمریکایى، از آن به بعد دیگر به عنوان متحد مسیحیان تلقى مى‌شدند و تفنگداران دریایى هم، آنطور که یک روزنامۀ چاپ بیروت نامگذارى کرده بود «ژاندارم‌هاى بین‌المللى در لبنان» نامیده شدند و به عنوان نشانه‌هاى آشکار قدرت سیاسى آمریکا، یکباره هدف حملات گروه‌هاى متحد مسلمان قرار گرفتند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۲۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۰۹-۸۳-۸
تعداد صفحات۷۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۲۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۰۹-۸۳-۸

تجربه بهتر در اپلیکیشن