با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مرغ آمین

دانلود و خرید کتاب مرغ آمین

بررسی اندیشه‌های سیاسی و اجتماعی در شعر نیما یوشیج و مهدی اخوان ثالث

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مرغ آمین  نوشته  جهانگیر جعفری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مرغ آمین

کتاب مرغ آمین نوشته جهانگیر جعفری است. این کتاب به بررسی اندیشه‌های سیاسی و اجتماعی در شعر نیما یوشیج و مهدی اخوان ثالث می‌پردازد. این اثر پژوهشی به شعر نو فارسی و جنبه‌های اجتماعی آن میپرداز.

درباره کتاب مرغ آمین

نیما، هیچ گاه در برابر جریانات و اتّفاقات سیاسی و اجتماعی عصر خود سکوت اختیار نکرده است و همواره به اجتماع و مسایل بشر توجّه دارد و برای بیان این مسایل از سمبولیسم استفاده می کند لذا او را پیرو مکتب سمبولیسم اجتماعی می دانند. همچنان که خود شاعر نیز گفته است سمبول شعر را عمیق تر می کند، دامنه می دهد و اعتبار می بخشد و خواننده ی آن خود را در برابر عظمتی از مفاهیم و معانی می یابد.

مهدی اخوان ثالث به راستی یکی از شایسته ترین پیروان نیماست که در تکمیل و ارتقاء سطح و مفاهیم شعر به سبک نیمایی صاحب نظر بوده است تا جایی که تلاش او را در تبیین مبانی و اصول شعر معاصر نمی توان منکر شد. اخوان اندیشه و نگاه ویژه و متفاوتی به جهان و پیرامون آن داشت و د ر همه ی اشعارش می توان این اندیشه و نگاه را به خوبی دریافت. احساس و اندیشه اخوان ریشه در ایران باستان داشت و این را در بسیاری از اشعار او می توان به وضوح مشاهده کرد، گویا اخوان راه نجات مردم را در بازگشت به سنّت ها و آیین کهن می داند و برای مقابله با هجوم اندیشه های غیر ایرانی و ایستادگی در مقابل حوادث و احوال زمانه دست به اسلوبی مردانه می زند و به دنبال راهکاری است تا مردم و جامعه اش را از ظلم موجود نجات دهد.

کتاب مرغ آمین شعر این دو شاعر را از نظر جنبه های اجتماعی بررسی می‌کند.

خواندن کتاب مرغ آمین را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به شعر نو پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۶ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۰۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۰۹-۲۰۳-۰
دسته بندی
تعداد صفحات۱۷۶صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۰۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۰۹-۲۰۳-۰