با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سفرنامه تهران

دانلود و خرید کتاب سفرنامه تهران

موریر

۴٫۰ از ۱ نظر
۴٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سفرنامه تهران  نوشته  ف‍رش‍اد ف‍رش‍ب‍اف‌ اب‍ری‍ش‍م‍ی‌  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سفرنامه تهران

کتاب سفرنامه تهران نوشته فرشاد فرشباف ابریشمی است. این کتاب روایتی از سفر جیمز موریر به ایران است. موریر در سال ۱۸۰۸ با منصب منشی هارفورد جونز سفیر وقت بریتانیا به ایران سفر کرد. در این سفر جونز برای عهدنامه مجمل با فتحعلی‌شاه قاجار به ایران آمده بود. یک سال بعد، موریه میرزا ابوالحسن خان شیرازی را به عنوان سفیر ایران در دربار انگلستان در سفر به لندن همراهی کرد. 

همنشینی با میرزا ابوالحسن در طول این سفر در نگارش کتاب سرگذشت حاجی بابای اصفهانی تأثیر زیادی داشته‌است. در سال ۱۸۱۰ مجدداً و اینبار در خدمت سرگور اوزلی به تهران بازگشت و تا سال ۱۸۱۶ که ایران را ترک گفت برای مدتی وزیر مختار بریتانیا در ایران نیز بود.

انتشارات خانه تاریخ و تصویر ابریشمی سعی داد در دنیای رسانه‌ها که تمام اطلاعات از طریق شبکه‌های اجتماعی منتقل می‌شود در قالب کتاب‌های مفید و کارآمد و جذاب اطلاعات خواندنی از جهان امروز و دیروز در اختیار ما قرار دهد. با خواندن کتاب‌های این نشر دری تازه از دنیای دانستن به روی شما باز خواهد شد.

خواندن کتاب سفرنامه تهران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تارخ ایران پیشنهاد می‌کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Mohammad Gholami
۱۳۹۹/۰۹/۲۳

کلا سفرنامه‌ها خیلی آموزنده و پر از اطلاعات مفید هستند نمیدونم چرا خیلی‌ها علاقه ای به این ژانر ندارند

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۵۴-۱۶۸-۹
دسته بندی
تعداد صفحات۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۵۴-۱۶۸-۹