با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب فیزیک و جهان ما اثر پائول پارسونز

دانلود و خرید کتاب فیزیک و جهان ما

۴٫۹ از ۷ نظر
۴٫۹ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فیزیک و جهان ما  نوشته  پائول پارسونز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب فیزیک و جهان ما

کتاب فیزیک و جهان ما نوشته پايول پارسونز است که با ترجمه محسن شجری منتشر شده است.  بایستگی انرژی مفهومی است که در تمامی موضوعات علم فیزیک کاربرد دارد. این مسئله یک اصل مهم در نظریه موج، ترمودینامیک، مکانیک کوانتوم و نسبیت است.

در سال ۱۹۱۸، فیزیکدان آلمانی «امی نودر» ثابت کرد که پایستگی انرژی نتیجه مستقیم قوانینی از فیزیک هستند که مستقل از زمان هستند. یعنی اینکه اگر من امروز یک سنگ را از اتاق خوابم بیرون بیندازم دقیقا همان‌طور به زمین می‌خورد که اگر فردا این کار را انجام دهم به زمین خواهد خورد.

امروز مشخص شده است که بی‌نظمی یا آشوب در تمامی انواع سیستم‌‌های فیزیکی شامل مکانیک کوانتومی، نسبیت، اخترفیزیک و اقتصاد ظهور و بروز دارد.

ریاضیدانان وجود آشوب را با رسم نموداری به نام «حالت چهره»، که نشان می‌‌دهد یک سیستم با گذشت زمان چگونه تکامل می‌‌یابد، کشف می‌‌کنند. آنها به دنبال مناطقی در حالت چهره، به نام «جاذب‌ها» می‌‌گردند که در آنها رفتار سیستم همگرا می‌‌شود.

به نظر می‌‌رسید الکتریسیته و مغناطیس تنها دو جنبه مختلف از یک پدیده واحد باشند. ماکسول، همراه با همکاران خود، مبنای نظری محکمی ارائه کرد که با جمع کردن تمام این ایده‌‌های در حال بلوغ در مورد میدان‌‌های الکتریکی و مغناطیسی در یک نظریه واحد، از این فرضیه حمایت نمود.

در دهه ۱۸۶۰، ماکسول تحقیقاتی را صورت داد که به کشف چهار معادله منتهی شد. این چهار معادله چگونگی تاثیرات متقابل بین بار الکتریکی، جریان الکتریکی، میدان الکتریکی و میدان مغناطیسی را خلاصه می‌‌نمایند.

این کتاب به تحلیل این موضوع می‌پردازد.

خواندن کتاب فیزیک و جهان ما را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به فیزیک پیشنهاد می‌کنیم

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۱۷-۱۶۰-۴
دسته بندی
تعداد صفحات۳۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۱۷-۱۶۰-۴