با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب جهان اسلام؛ غرب و جنوب غرب آفریقا اثر سیدیحیی صفوی

دانلود و خرید کتاب جهان اسلام؛ غرب و جنوب غرب آفریقا

کتاب هشتم

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جهان اسلام؛ غرب و جنوب غرب آفریقا  نوشته  سیدیحیی صفوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب جهان اسلام؛ غرب و جنوب غرب آفریقا

جهان اسلام؛ غرب و جنوب غرب آفریقا نوشته سید یحیی صفوی، کتاب اول هشتم مجموعه هشت جلدی جهان اسلام موسسه آینده پژوهی جهان اسلام است.

مؤسسه‌ی آینده‌پژوهی جهان اسلام مؤسسه‌ای طراز اول در حوزه‌ی مطالعات فرهنگی ــ هنری، سیاسی، اقتصادی و بین‌المللی جهان اسلام در سطح منطقه است که می‌کوشد ضمن پایه گذاری و ارتقا رشته مطالعات جهان اسلام در سطح تحصیلات تکمیلی و طراحی گروه‌ها و دوره‌های آموزشی ــ پژوهشی، دیدگاهی واقع گرا ــ عملگرا را در همگرایی و وحدت جهان اسلام گسترش دهد.

موسسه آينده­‌پژوهی جهان اسلام، با هدف واكاوی مبانی و راهكارهاي ارتقا سطح كيفی و كمی مناسبات كشورهای اسلامی پايه‌­گذاری شده است. اين موسسه به دنبال يافتن بستری تبيني- تحليلی برای بهبود جايگاه كشورهای جهان اسلام در نظام بين ­الملل، فزونی‌­بخشی امنيت،‌ رفاه و آسايش شهروندان اين كشورها و زمينه‌­چينی برای همگرايی و یکپارچگی ميان آن­ها است.

معرفی و ترویج آموزه‌ها و الگوهای توانمندساز برای ایجاد همگرایی و هم‌افزایی میان جوامع اسلامی، مقابله با تحریف چهره‌ی اسلام و تضعیف قابلیت‌های بی‌بدیل جهان اسلام ماموریت این موسسه است و هدف آن تقویت روندها و پیش‌ران‌های مؤثر بر شکل‌گیری آینده‌ی مطلوب برای جهان اسلام در چارچوب بلوک قدرت جهانی بلامنازع از راه افزایش همگرایی و اتحاد میان کشورهای جهان اسلام است.

درباره کتاب جهان اسلام؛ غرب و جنوب غرب آفریقا

این کتاب  با مقدمه‌ای از تاریخ این منطقه آغاز شده که شامل کشورهای اسلامی بنین، بورکینافاسو، توگو، کامرون، گابن، گامبیا، نیجر و نیجریه است و به اهمیت تاریخی این کشورها در سده‌های گوناگون پرداخته است.

بر اساس نوشته‌های این کتاب منطقه ی غرب و جنوب غربی آفریقا از حیث بنادر علاوه بر اهمیت سیاسی و اقتصادی، دارای ارزش ژئواستراتژیک نیز است. وجود ذخائری مانند نفت و گاز و فلزات گرانبها بر اهمیت ژئواکونومیک این منطقه افزوده است و باعث شده قدرت‌های بزرگ بحری چون فرانسه و انگلستان سال‌ها با اشغال نظامی آنها را مستعمره خود کنند. در بین کشورهای غرب آفریقا نیجریه به داشتن جمعیت بیش از ۱۵۰ میلیون نفر و وجود ذخائر نفت و ذغال سنگ از اهمیت ویژه ای برخوردارند به طوریکه یک چهارم جمعیت آفریقا در نیجریه هستند.

خواندن مجموعه کتاب‌های جهان اسلام را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

پژوهشگران و علاقه‌مندان مطالعات منطقه‌ای جهان اسلام و دانشجویان و پزوهشگران علوم سیاسی و اجتماعی مخاطبان این کتاب‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۶/۲۵
شابک۹۷۸۹۶۴۲۶۹۵۲۶۳
تعداد صفحات۳۴۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۶/۲۵
شابک۹۷۸۹۶۴۲۶۹۵۲۶۳