با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
امامان اهل بیت (ع)؛ مرزبانان حریم اسلام

دانلود و خرید کتاب امامان اهل بیت (ع)؛ مرزبانان حریم اسلام

گزیده‌ی آثار

۴٫۳ از ۶ نظر
۴٫۳ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب امامان اهل بیت (ع)؛ مرزبانان حریم اسلام  نوشته  سید محمدباقر صدر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب امامان اهل بیت (ع)؛ مرزبانان حریم اسلام

کتاب امامان اهل بیت (ع)؛ مرزبانان حریم اسلام نوشته شهید سید محمدباقر صدر است. این بزرگوار به‌شایستگی، ویژگی‌های یک اندیشمند جامع و هوشمند را پیکره بخشید. او هرگز به ایفای نقش استادی بسنده نکرد، بلکه افقی بلندتر و وسعتی گسترده‌تر را به نمایش گذاشت. شهید برای رشد علمی و پرورش فکری شاگردان خود از تعطیلی‌های کلاس درس به مناسبت‌ درگذشت امامان علیهم‌السلام بهره برد و به بررسی ابعاد شخصیتی و شرایط فعالیت آن امامان علیهم‌السلام پرداخت و نقش آن حضرات را بنابه رسالتی که بر عهده داشتند، آشکار ساخت. 

درباره کتاب امامان اهل بیت (ع)؛ مرزبانان حریم اسلام

شهید صدر در این سخنان نیز همچون همیشه مدارک اسلامی را مورد بازخوانی نوآورانه قرار داد و به تبیین نظام‌مند و علمی از زندگانی معصومان علیهم‌السلام ‌پرداخت. در این نگاه به وجود مبارک امامان علیهم‌السلام به‌عنوان حقیقتی یکتا در نمودهای متعدد نگریسته شده و از عملکرد اجتماعی و سیاسی ایشان تحلیلی یکپارچه و وحدتگرا ارائه شده است. وی در بررسی زندگی امامان علیهم‌السلام درعین‌حال که رویکرد جزءگرا را رد نمی‌کند و آن را گامی بایسته در پیشبرد روش خود می‌داند، بر ناتوانی این دیدگاه در تفسیر نمودهای ناهم‌خوان از زندگی امامان علیهم‌السلام تأکید دارد و ازاین‌رو در بررسی و تحلیل زندگی امامان علیهم‌السلام به دیدگاه کل‌گرای فراگیر تکیه می‌کند.

شهید صدر باور دارد که این نگاه فقط فرضیه‌ای نظری نیست، بلکه رویکردی است که عقیدۀ متبلور در ایدۀ امامت به‌خودی‌خود آن را فرض می‌دارد؛ چون امامت در همه موارد، با توجه به مسئولیت‌ها و شرط‌هایش امری واحد است؛ پس هرقدر هم نمودهای ظاهری‌اش به‌سبب شرایط و ملزومات گوناگون باشد، باید در رفتارها و نقش‌های امامان علیهم‌السلام بازتابی واحد یابد.

شهید صدر افزون‌بر داده‌هایی که درباره رویکرد کل‌گرا به‌دست می‌دهد و گذشته از بررسی نقش مشترکی که هریک از امامان علیهم‌السلام در امتداد امامان دیگر داشته‌اند، در بررسی جزئیات زندگی و شرایط هریک از امامان علیهم‌السلام نیز نگاهی نو دارد. از بارزترین مصادیق این نگاهِ نو، بررسی همه‌جانبۀ او درباره موضع امیرمؤمنان علیه‌السلام، تحلیل او از صلح امام حسن علیه‌السلام با معاویه، خوانش بی‌نظیر وی از قیام امام حسین علیه‌السلام و دیگر ابتکارات در زمینۀ تحلیل تاریخ امامان علیهم‌السلام است.

این سخنرانی‌ها مجال آن نیافتند که در زمان حیات شهید صدر و زیر نظر ایشان به چاپ برسند، اما پس از شهادت ایشان بارها و با کیفیت و دقت متفاوتی به چاپ رسیدند. کتاب «نقش امامان علیهم‌السلام در استوارسازیِ رسالت اسلامی»، مجموعۀ این گفتارها و مقالات شهید محمدباقر صدر است که به‌کوشش «کنگره جهانی شهید صدر» گرد آمده است.

خواندن کتاب امامان اهل بیت (ع)؛ مرزبانان حریم اسلام را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به زندگی امامن پیشنهاد می‌کنیمنظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
صادق
۱۳۹۹/۰۷/۱۳

بسیار کتاب مفیدی هست و بسیار موشکافانه وعالی تاریخ اهل بیت(ع) را تشریح میکنن

آسا
۱۳۹۹/۰۷/۲۷

من کل کتاب رو نحوندم اما نمونه کتاب رو خوندم اصلا روان و جذاب نبود

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۶۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۸۶۰-۵۴-۵۷-۱
تعداد صفحات۶۶۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۸۶۰-۵۴-۵۷-۱