با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب ایمنی استریل با گاز اتیلن اکساید اثر محمدجعفر حسینی‌شیرازی

دانلود و خرید کتاب ایمنی استریل با گاز اتیلن اکساید

نگرشی به فرآیند و اصول استریل تجهیزات پزشکی با گاز اتیلن اکساید

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ایمنی استریل با گاز اتیلن اکساید  نوشته  محمدجعفر حسینی‌شیرازی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ایمنی استریل با گاز اتیلن اکساید

ایمنی استریل با گاز اتیلن اکساید نوشته محمدجعفرحسینی شیرازی و احسان الهی کتابی در زمینه تجهیزات پزشکی که نگاهی دارد به فرآیند و اصول استریل تجهیزات پزشکی با گاز اتیلن اکساید.

با گسترش دانش پزشکی در جهان استفاده از تجهیزات پزشکی استریل در تمامی مراحل از پیشگیری، تا تشخیص و درمان ، نجات بخش جان بسیاری از افراد شده است.

بهبود داده‌های پزشکی و سطح کیفی خدمات بهداشتی و درمانی نیز به مرور به جایگزین شدن بسیاری از این ابزارها با ابزارهای استریل یکبار مصرف، انجامیده است. این تغییرات در روند استفاده از تجهیزات پزشکی نیاز به روش‌های تولید و فرایندهای استریل منطبق با نیاز روز شدند.

اتیلن اکساید، در دمای محیط، گازی است بی‌رنگ و قابل اشتعال که بویی نسبتاً شیرین همانند اتر با شدت بسیار کمی دارد. بطوری‌که کمتر می‌توان بوی آن را در محیط تشخیص داد. این گاز برای استریل کردن ۷۰ درصد از تجهیزات پزشکی یکبارمصرف و ۵۰ درصد از کل تجهیزات پزشکی کاربرد دارد.

 نویسندگان در این کتاب فرایند و اصول استریل تجهیزات پزشکی با این گاز را بررسی کرده‌اند.

 خواندن کتاب ایمنی استریل با گاز اتیلن اکساید را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 دست اندرکاران، مهندسان و متخصصان تولید و ایمنی تجهیزات پزشکی.

 بخشی از کتاب ایمنی استریل با گاز اتیلن اکساید

اوایل دهه نود بود یک روز مانند روزهای دیگر وقتی در حال کار در دفتر فنی شرکت ام بودم تلفن ام زنگ خورد و یک خانم محترم شروع به زدن حرف‌های نامربوط و بی ادبانه ای زد و تلفن را قطع کرد. چند دقیقه بفکر فرورفتم که موضوع چه بود تا اینکه آقای محترم دیگری تماس گرفت و دوباره موضوع تکرار شد. بسیار تعجب کرده بودم که موضوع چیست؟ مشغول کارهای خودم شدم که ناگهان خانم دیگری تماس گرفت و شروع به حرفهای نامعلومی زد. ایشان می‌گفت چطور دلت می‌آید آدم‌ها را بکشی و به آنها آسیب برسانی؟ به ایشان گفتم شما چندمین نفری هستی که این موضوع را می‌گوید افراد قبلی تلفن را قطع کردند لااقل شما بگو موضوع چیست؟ بمن گفت مگر تو تولید کننده دستگاه استریل اتیلن اکساید نیستی؟ گفتم چرا هستم. گفت چرا این دستگاه را تولید می‌کنی و از اثرات سو گاز اتیلن اکساید روی بدن گفت. به ایشان گفتم مبنا اطلاعات شما کجاست؟ ایشان گفت استاد ما

آقای دکترفلانی که دارای سمت ... است، این مطالب را گفته است. گفتم اول اینگه گاز اتیلن اکساید به خودی خود خطرناک است مانند تمامی مواد مؤثره بر استریل محصولات اما باید درست استفاده شود. در روش استفاده اتیلن اکساید این دستگاه، روش استریل از گاز در مداری بسته استفاده می‌شود و سپس گاز طبق استانداردهای مشخص شده از بین می‌رود. و از محصول خارج می‌شود. اما بزرگوار می دانید این صحبت‌های استاد شما برای چه بوده؟ گفت خیر. گفتم یک هفته پیش با استاد شما قراردادی بسته‌ام که دومین سیستم استریل اتیلن اکساید را برای ایشان راه اندازی کنم و ایشان بفکر آن بوده تا در کارخانه خودش رقیب‌ها را حذف کند. ایشان گفت می‌توانم کپی قرارداد را داشته باشم. گفتم آری.

آن روز متوجه شدم که آگاهی و داشتن اطلاعات علمی و مرجع در هر موردی می‌تواند انسان را در راه تعالی در آن رشته هدایت کند. لذا کتاب حاضر نیز بررسی موقعیت سیستم استریل اتیلن اکساید جهت استریل تجهیزات پزشکی می‌باشد. هرچند که میزان گاز اتیلن اکساید مصرفی در سیستم‌های استریل در جهان کمتر از یک درصد از مصرف اتیلن اکساید در را در صنعت شامل می‌شود.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۰۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۱-۵۶۷-۶
تعداد صفحات۴۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۰۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۱-۵۶۷-۶