با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قوی‌ترین شریک جرم

دانلود و خرید کتاب قوی‌ترین شریک جرم

مواضع جانب‌دارانه‌ی آمریکا در جنگ ایران و عراق

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قوی‌ترین شریک جرم  نوشته  مارین ویلمس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قوی‌ترین شریک جرم

کتاب قوی‌ترین شریک جرم نوشته‌ی مارین ویلمس و ترجمه‌ی محمدعلی خرمی به بررسی مواضع جانب‌دارانه‌ی آمریکا در جنگ ایران و عراق می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب قوی‌ترین شریک جرم

آثار بسیاری درباره‌ی جنگ بین ایران و عراق نوشته شده است. اما در این آثار توجهی به نقش جانبدارانه‌ی آمریکا در موضع‌گیری‌های سیاسی و ... نشده است. مارین ویلمس با تحقیق و پژوهش‌های بسیار بالاخره توانست به کتابی بربخورد که درباره‌ی نقش آمریکا به تفصیل توضیح داده بود. او بر همین اساس کتاب قوی‌ترین شریک جرم را نوشت و به موضوعات مختلف درباره‌ی مداخله‌ی آمریکا در منطقه، کمک‌های پنهانی به عراق و اقدامات نهایی که انجام داد پرداخته است.

کتاب قوی‌ترین شریک جرم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به مطالعه کتاب‌های سیاسی، از خواندن کتاب قوی‌ترین شریک جرم لذت می‌برند.

درباره‌ی کتاب قوی‌ترین شریک جرم

تقريباً در همه‌ي آثاري كه در آن به نوعي به جنگ ايران و عراق پرداخته شده، نقش آمريكا كمرنگ گرديده يا اصلاً بدان توجه نشده است. البته، يافتن همه‌ي كتاب‌هايي كه در اين باره نوشته شده براي من ميسر نشد، زيرا بسياري از مسـئولان كتـابخانـه‌هـاي هلند [محل تدوين کتاب] فكر مي‌كنند كه جنگ ايران و عـراق ارزش آن را نـدارد كـه بخشي از قفسه‌هـاي كتـابخانـه‌ي خـود را بـدان اختصـاص دهنـد . بـه همـين دليـل، مدت‌هاست كه بسياري از كتاب‌هاي چاپ شده در اين زمينه ديگر در دسترس نيست و برخي از كتاب‌هاي موجود نيز بسيار گران است.

در طول سال‌هايي كه مشغول تحقيق در اين زمينه بودم، تنها به يك كتاب برخـوردم كه در بخش‌هايي از آن نقش آمريكا به تفصيل بيان شده است. تعداد مقالات موجود در اين باره نيز زياد نيسـت. آدام تـاروك (Tarock Adam) نخسـتين كسـي اسـت كـه در پيشگفتار كتابش با عنوان « درگیري ابرقـدرت‌هـا در جنـگ ايـران و عـراق» در سـال۱۹۹۸ م اين موضوع را مطرح كرد . تا آن زمان هيچ كس به نقش ابرقـدرت‍‌هـا در ايـن جنگ نپرداخته بود. بعد از او نيز چنين كاري انجام نشده است

فهرست

  • تاريخچه‌ی منازعه 
  • مداخله‌ی آمريكا در منطقه
  • جانب‌داری آشكار
  • كمك‌های پنهان، عراق گيت 
  • برنامه‌ی مخفي، ايران گيت 
  • اقدام نهايي 
  • تيجه‌گيری
  • منابع و يادداشت‌ها
  • فهرست نقشه‌ها
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۶/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۲۵۸-۳۸-۳
تعداد صفحات۱۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۶/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۲۵۸-۳۸-۳