با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ماجراجو در البرز

دانلود و خرید کتاب ماجراجو در البرز

جاذبه‌های گردشگری در البرز

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ماجراجو در البرز  نوشته  موسی زمان‌زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ماجراجو در البرز

کتاب ماجراجو در البرز نوشته موسی زمان‌زاده دربان و محمد جولایی تهرانی یکی از کتاب‌های مجموعه ماجراجو است. این مجموعه به معرفی استان‌های مختلف کشور و ویژگی‌های آنها می‌پردازد. استانی که پیش رو دارید استان تاریخی و سیاحتی البرز است.

درباره کتاب ماجراجو در البرز

استان البرز در تیر ماه ۱۳۸۹ به عنوان استانی جدید معرفی گردید، این منطقه به جهت قدمت خاصی که دارد و همچنین آثار تاریخی که در خود جای داده است، از اهمیت خاصی برخوردار است. استان البرز شامل شهرستان‌های کرج، اشتهارد، طالقان، نظرآباد و هشتگرد است. جاده زیبای چالوس از شهر کرج می‌گذرد.

آب و هوای این استان به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص خود معتدل است. محصولات کشاورزی به خوبی در شهرستان‌های این استان کشت می‌شود و دریاچه و سد امیرکبیر، باغات و بناهای تاریخی دیگر نقاط دیدنی آن هستند.

برای آشنایی بیشتر با این استان زیبا کتاب ماجراجو در البرز را بخوانید.

خواندن کتاب ماجراجو در البرز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به گردشگری و ایران‌شناسی پیشنهاد می‌کنیم.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
کرج به معنی چاک و شکاف آمده است و به بنا و یا محلی گویند، که در کنار شکاف ایجاد شده توسط رودخانه باشد. به بیان دیگر به دلیل اینکه رودخانه در زمین شکاف ایجاد کرده، به پیرامون آن کرج گفته‌اند. در فرهنگ نفیسی آمده است که کرج، نام ورودی است، که از کوهستان شمال باختری جاری می‌شود، بلوک‌های شهریار و ساوجبلاغ را آبیاری می‌سازد و نیز نام آبادی در کنار این رود است، که پادشاه قاجار در آنجا بناها و کاخهای بزرگ بنا کرده است.
azin

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۴۰۵-۸۶-۶
تعداد صفحات۴۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۴۰۵-۸۶-۶