با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روند اسلام‌گرایی در کشورهای آسیای مرکزی: پیامدها و چالش‌ها برای جمهوری اسلامی ایران

دانلود و خرید کتاب روند اسلام‌گرایی در کشورهای آسیای مرکزی: پیامدها و چالش‌ها برای جمهوری اسلامی ایران

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روند اسلام‌گرایی در کشورهای آسیای مرکزی: پیامدها و چالش‌ها برای جمهوری اسلامی ایران  نوشته  علی  کبریایی‌زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب روند اسلام‌گرایی در کشورهای آسیای مرکزی: پیامدها و چالش‌ها برای جمهوری اسلامی ایران

علی کبریایی‌زاده(۱۳۵۰-)، حسین کبریایی‌زاده(۱۳۶۱-) پژوهشگر علوم سیاسی هستند.

«نگرش به اسلام در آسیای مرکزی تاریخ پرفراز و نشیبی دارد که حساس‌ترین مقطع آن با ایجاد حاکمیت استعمار تزاری در قرن ۱۹ آغاز و در پی هفت دهه حاکمیت نظام کمونیستی با استقلال غیر منتظره کشورهای آسیای مرکزی در آستانه قرن بیست و یکم به اوج خود رسید.

با فروپاشی شوروی در دهه ۹۰، مجموعه‌ای از کنش‌ها و واکنش‌های متاثر از تغییر سیاست بین‌الملل ­ (منسوخ شدن مقوله‌هایی همچون گروه‌های متعارض، بلوک‌بندی قدرت، جنگ و خونریزی و...) برنامه‌های سیاسی متفاوت حاکمان بازمانده از نظام شوراها، خلاء ایدئولوژیک بوجود آمده در اثر فروپاشی شوروی، بینش‌ها و برداشت‌های مختلف از اسلام، تلقی جهان از اسلام، متاثر از بحران‌های موجود در خاورمیانه از یک سو و از سوی دیگر توجه به اسلام به عنوان مهمترین مولفه هویتی میلیون‌ها انسان مسلمان آسیای مرکزی، سبب بوجود آمدن رقابت تام و تمامی میان نیروهای اسلام‌گرا و نظام‌های سیاسی حاکم شد که تحولات سیاسی نظامی جمهوری تاجیکستان و درگیری‌های خونین این کشور به مدت ۵ سال را باید نمونه برجسته آن دانست.

یک دهه بعد وقوع حادثه ۱۱ سپتامبر در سال ۲۰۰۱ فرصتی فراهم ساخت تا اندیشه حاکم بر نظام بین‌الملل که تحت تأثیر غرب و اندیشه غربی بود بر رقیبی فرهنگی ـ تمدنی به نام اسلام و پدیده‌ای به نام اسلام‌گرایی تمرکز یابد و به این ترتیب کشورهای اسلامی و مسلمانان از حاشیه نظام جهانی به راس توجهات جهانی منتقل شدند. از جمله این مناطق که در این روند مورد توجه خاص قرار گرفت، آسیای مرکزی است».

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۵۷۹-۶
تعداد صفحات۱۱۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۵۷۹-۶