با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جنگ‌افزارهای اقتصادی و جنگ‌افزارهای شناختی

دانلود و خرید کتاب جنگ‌افزارهای اقتصادی و جنگ‌افزارهای شناختی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جنگ‌افزارهای اقتصادی و جنگ‌افزارهای شناختی  نوشته  جوزپه گاگالیانو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جنگ‌افزارهای اقتصادی و جنگ‌افزارهای شناختی

جنگ‌افزارهای اقتصادی و جنگ‌افزارهای شناختی کتابی نوشته جوزپه گاگالیانو درباره سلاح‌های جنگی اقتصادی و شناختی است.

تا چندی پیش، دنیای غرب بر این اعتقاد می‎زیست که آزادی‌خواهی به خودی خود یک هدف است. با این وجود، مفهوم جدید جهانی‎سازی نشان داد که با توجه به این که دیگر نمی‌توان روابط قدرت در مراکز اقتصادی را نادیده گرفت، اقتصادهای سیاسی منطقی‌تر به نظر می‎رسند و این نظر که تجارت جهانی بر مبنای عرضه و تقاضا شکل گرفته، منسوخ شده است.

جهان در حال تغییر است. موقعیت‌ها در حال تغییرند و رویدادها و روش‌های فهم سیاسی نیز با آنها تغییر می‌کنند. ابزارها نیز تغییر می‌کنند: اگر تأکید کلوزویتز مبنی بر اینکه جنگ نیز نوعی سیاست ورزی با ابزاری دیگر است، زمانی اعتبار داشت؛ امروز می‌توان گفت که سیاست و اقتصاد جنگی است که از طریق اطلاعات جریان دارد.

 گاگالیانو در این کتاب مفهوم جنگ اقتصادی و سیاسی در دنیای مدرن را توضیح می‌دهد. او عقیده دارد تهدید، دیگر محدود به چیزی که قبلاً فکر می‎کردیم و در آن یک ابرقدرت از نظر جغرافیایی به دیگری حمله می‎کرد، نیست. خطر امروز نامتقارن و متفاوت است و به‎طور پیوسته تغییر می کند. از طریق اینترنت منتقل می‌شود، فوری است و مهم تر از همه، کل سیستم را تهدید می کند. مواضع نظامی یا سیاسی را هدف قرار نمی‌دهد، بلکه به جای آن منافع تجاری، صنعتی، علمی، فناوری و مالی را در نظر دارد. 

 او در این کتاب توضیح می‌دهد که برای مقابله با این تهدید، باید سازمان‌های اطلاعاتی را بر محور وظایف جدیدی، سازمان‌دهی نمود و این وظایف جدید عبارت‎اند از: محافظت از کل سیستم و همچنین محافظت از ضعیف ترین پیوندها در زنجیره  تولید.

خواندن کتاب جنگ‌افزارهای اقتصادی و جنگ‌افزارهای شناختی زرا به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه علاقه‌مندان به مسائل بین‌المللی و سیاسی.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۰۱
شابک‬۹۷۸-۶۲۲-۲۵۵۰۰۵-۹
تعداد صفحات۳۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۰۱
شابک‬۹۷۸-۶۲۲-۲۵۵۰۰۵-۹