با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بررسی ادله‌ی فقهی حرمت اسراف واحکام آن

دانلود و خرید کتاب بررسی ادله‌ی فقهی حرمت اسراف واحکام آن

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بررسی ادله‌ی فقهی حرمت اسراف واحکام آن  نوشته  افروز محمودیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بررسی ادله‌ی فقهی حرمت اسراف واحکام آن

کتاب بررسی ادله‌ی فقهی حرمت اسراف واحکام آن نوشته افروز محمودیان و مریم اشتری است. اسراف از جمله آسیب‌ها و آفت‌هایی است که بشر به آن دچار می‌شود و آثار زیان باری را در پی دارد. این کتاب به اسراف و نگاه اسلام به آن می‌پردازد.

درباره کتاب بررسی ادله‌ی فقهی حرمت اسراف واحکام آن

اسراف در قرآن مجید، معنی وسیع و گسترده ای دارد و به دو دسته تقسیم می‌شود: یکی اسراف در امور اقتصادی مانند: اسراف در اموال عمومی و بیت المال مسلمانان، اسراف در آب و منابع انرژی و... و دیگری اسراف در امور غیر اقتصادی و تجاوز از حد و قوانین الهی مانند: اسراف در قصاص، تعدی از مسیر فطرت و شرک ورزیدن به خداوند، خودکامگی و سلطه مداری، فساد در زمین و.... اسراف با عوامل مختلف بینشی، گرایشی و روانی ـ تربیتی صورت می‌گیرد. در بیان حرمت فقهی اسراف، اجماع علما نظر دارند که اسراف حرام است و در آیات و روایات به تواتر به حرمت آن تأکید شده است. اسراف و تبذیر آثار و پیامدهای ناگوار بسیار زیادی را برای جامعه به بار می‌آورد از جمله فقر، از هم پاشیدگی خانواده‌ها، تضییع حقوق دیگران، فاصله طبقاتی و محرومیت از هدایت الهی. اسراف وتبذیر از جمله کارهایی است که ممنوعیت و حرمت آن از نظر شریعت اسلامی جای تردید ندارد و حتی طبق آیات و روایات متعدد کبیره بودن معصیت ارتکاب آن قطعی است. ملاک تشخیص زیاده‌روی، عرف است و عرف میان شان اشخاص، شرایط جغرافیایی واوضاع زمانه تفاوت می نهد. حرمت اسراف یادرانفاق مال ویا در ملکیت مال، ولی اگر بخواهیم از این دو فراتر رویم ادله نارساست. این کتاب به نگاه اسلام به این رفتار می‌پردازد.

خواندن کتاب بررسی ادله‌ی فقهی حرمت اسراف واحکام آن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به شناخت دین اسلام پیشنهاد می‌کنیم

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۰ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۰۹-۲۷۹-۵
دسته بندی
تعداد صفحات۱۰۰صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۰۹-۲۷۹-۵