با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حقوق بشر از دیدگاه اسلام (انگلیسی)

دانلود و خرید کتاب حقوق بشر از دیدگاه اسلام (انگلیسی)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حقوق بشر از دیدگاه اسلام (انگلیسی)  نوشته  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حقوق بشر از دیدگاه اسلام (انگلیسی)

کتاب حقوق بشر از دیدگاه اسلام نوشته سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است که به زبان انگلیسی منتشر شده است. بدون شک حقوق بشر یکی از مهم‌ترین و پیچیده‌ترین موضوعات جامعه بین‌المللی در ابتدای قرن بیست و یکم به شمار می‌آید. درواقع می‌توان گفت حقوق بشر ایدئولوژی انسان معاصر و تعیین‌کننده هویت و جایگاه آن در جامعه مدرن به شمار می‌آید. به لحاظ همین اهمیت مرکز مطالعات فرهنگی بین‌المللی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همایشی علمی با عنوان «حقوق بشر از دیدگاه اسلام» و با حضور استادان و پژوهشگران برجسته برگزار کرد که مجموعه مقالات آن در این کتاب گردآوری و به زبان انگلیسی ترجمه شده است. هدف از برگزاری این همایش بررسی موضوع حقوق بشر از دیدگاه اندیشمندان مسلمان ایرانی بوده است.

درباره کتاب حقوق بشر از دیدگاه اسلام (انگلیسی)

در این کتاب ۱۸ مقاله گردآوری شده که موضوعات آن‌ها چنین است: مقدمه‌ای بر دیدگاه ایرانی ـ اسلامی درباره حقوق بشر، منابع حقوق بشر در اسلام، شکل‌گیری مفهوم حقوق بشر، بررسی تشابهات و افتراقات حقوق بشر در اسلام و غرب، حقوق سیاسی مردم در اسلام، بررسی انتقادی بیانیه قاهره درباره حقوق بشر در اسلام، حقوق بشر: تعارض بین حقوق فردی و جمعی، حقوق بشر و ارزش‌های آسیایی، قواعد و مقررات بین‌المللی درباره حقوق زنان، حقوق زنان درباره استقلال و حقوق اقتصادی زنان، سلامت‌ باروری و حقوق، حقوق انسان‌دوستانه بین‌المللی در اسلام و حقوق بین‌الملل معاصر، رژیم بین‌المللی حقوق بشر: رویکردی نظری درخصوص شکل‌گیری و استمرار رژیم‌ها، تأثیر تغییرات نظام بین‌الملل بر مفهوم حقوق بشر، حقوق بشر در عمل، توسعه حقوق بشر در دوره پس از جنگ جهانی دوم.

خواندن کتاب حقوق بشر از دیدگاه اسلام (انگلیسی) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به علاقه‌مندان و پژوهشگران حقوق بشر که به زبان انگلیسی مسلط هستند پیشنهاد می‌کنیم

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۱۹ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۰/۰۲/۰۱
شابک۱-۸۷۰۹۰۷-۱۲-۴
تعداد صفحات۴۱۹صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۰/۰۲/۰۱
شابک۱-۸۷۰۹۰۷-۱۲-۴