با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سکونت‌گاه تبرستان

دانلود و خرید کتاب سکونت‌گاه تبرستان

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سکونت‌گاه تبرستان  نوشته  علی اکبر عابدیان کاسگری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سکونت‌گاه تبرستان

کتاب سکونت‌گاه تبرستان، نوشته علی‌اکبر عابدیان کاسگری، اثری پژوهشی در راه تلاش برای شناخت بهتر ویژگی‌های جغرافیایی و سیاسی سرزمین تبرستان است. 

درباره‌ی کتاب سکونت‌گاه تبرستان

سرزمین تبرستان یکی از بهترین مناطق فلات ایران و یکی از بهترین مناطق جغرافیایی برای زیستن بوده است. از قرن‌ها پیش که اقوام آریایی به سمت فلات ایران روانه شدند و  تبرستان را برای زندگی انتخاب کردند، زندگی در این سرزمین شکل گرفت. شناخت ویژگی‌های جغرافیایی، طبیعی و ... تبرستان به ما کمک می‌کند تا این سرزمین را بهتر بشناسیم. کتاب سکونت‌گاه تبرستان به جغرافیای طبیعی و سیاسی تبرستان و اقوام آن می‌پردازد. هدف اصلی که کتاب سکونت‌گاه تبرستان دنبال می‌کند، اشاره به اهمیت سرزمین تبرستان و نقش جغرافیا و اقوام آن در شکل‌گیری تمدن در این بخش از فلات ایران است.

کتاب سکونت‌گاه تبرستان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر به مطالعات پژوهشی باستانی در مورد سرزمین ایران علاقه‌مند هستید، سکونت‌گاه تبرستان را بخوانید. 

بخشی از کتاب سکونت‌گاه تبرستان

موضوع مهاجرت آریایی‌ها از سرزمین‌های دوردست شمالی به سوی جنوب و استقرار در فلات ایران مورد تردید برخی اندیشمندان و پژوهشگران قرار دارد و آن را محصول اندیشه فاشیسم اروپایی می‌دانند که در اواخر قرن نوزدهم رواج یافته بود. هرچند اثبات یا رّد هر کدام از این نظریه‌ها می‌تواند راهگشای پیچیدگی‌ها و روشنگر برخی ابهامات تاریخیِ فلات ایران باشد اما هیچیک از این نظریه‌ها اثبات نشده و اندیشمندان این حوزه در قبول یا رّد آنها اتفاق نظر ندارند

این کتاب  بدون تایید هیچیک از آراء فوق و تنها با در نظر گرفتن فرضیه مهاجرت آریایی‌ها به فلات ایران تنظیم شده و استفاده از نام‌واژه‌های آریایی و پیشا آریایی و سایر واژه‌ها و عبارت‌های مشابه برای توضیح موضوع است، به نظر می‌رسد نژادپرستی اعتقاد به اصالت یا برتری یک نژاد نیست بلکه پذیرش پدیده نژاد را نیز شامل میشود. فلات ایران در دوره‌های مختلف تاریخ، زیستگاه اقوام مختلفی بوده است. موقعیت طبیعی و شرایط خاص اقلیمی فلات ایران موجب شده تا این فلات در زمره یکی از نخستین سکونت‌گاه‌ها و کانون‌های اجتماعی انسانِ پیش از تاریخ به‌شمار رود. گرچه تاریخ ظهور نخستین گروه‌های انسانی در غرب آسیا و فلات ایران به روشنی مشخص نیست ولی مطابق نظریه مهاجرت آریایی‌ها گمان می‌رود در هزاره سوم پیش از میلاد گروه انبوهی از مردمانی که بعدها به هندواروپایی مشهور شدند از جایگاه کهن خود در سرزمینهای شمالی تدریجاً به سوی جنوب روانه شدند. بخشی از مهاجرین به سرزمین‌های جنوب‌شرق رسیدند، دسته‌ای مشهور به آریاهای هندی به سوی دامنه‌های کوهستان‌های هندوکش و دسته‌ای دیگر مشهور به آریاهای ایرانی به سوی دامنه‌های البرز ادامه دادند،

فهرست

  • پیشگفتار 
  • دیباچه 
  • جغرافیای طبیعی تبرستان
  • سامان تبرستان
  • فرشوادگر - تبرستان - مازندران 
  • تپورها
  • افزوده‌ها
  • کتابنامه
  • منابع 
  • مأخذ 
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۰
شابک‫‬‮‭۹۷۸-۶۲۲-۹۵۴۹۹-۲-۶
تعداد صفحات۱۹۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۰
شابک‫‬‮‭۹۷۸-۶۲۲-۹۵۴۹۹-۲-۶

تجربه بهتر در اپلیکیشن