با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
لیتل شل

دانلود و خرید کتاب لیتل شل

قبیله‌ی سرخ‌پوستی بازمانده از تاریخ آمریکا

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب لیتل شل  نوشته  مینا خدا کریمیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب لیتل شل

کتاب لیتل شل، اثر مینا خداکریمیان، داستانی واقعی از سرنوشت قبیله‌ی سرخ‌پوستی بازمانده از تاریخ آمریکا است که برای احقاق حق خود تلاش می‌کردند.

درباره‌ی کتاب لیتل شل

لیتل شل، به معنای صدف کوچک است. لیتل شل نام یک قبیله‌ی سرخ‌پوستی بازمانده از تاریخ آمریکا است. این قبیله توسط دولت به رسمیت شناخته نشد و به همین دلیل افراد آن از حق و حقوق قانونی و تسهیلاتی که دولت موظف به ارائه‌اش بود، برخوردار نبودند. همین موضوع آن‌ها را از محل زندگی‌شان به شهرها کشاند. اما آنجا نیز به همین دلیل نتوانستند از حق قانونی خود برخودار شوند. کتاب لیتل شل سرنوشت غم‌انگیز و دردناک این قبیله است. تلاششان برای احقاق حق و به دست آوردن آن چیزی که نیازشان بود و یافتن هویت حقیقی‌شان. 

کتاب لیتل شل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر به مطالعه‌ی کتاب‌های تاریخی علاقه دارید کتاب لیتل شل را بخوانید. کتاب لیتل شل سرگذشت سرخپوستان را روایت می‌کند بنابراین اگر زندگی سرخپوستان برایتان جذاب است، کتاب لیتل شل هم برایتان خواندنی است.

بخشی از کتاب لیتل شل

این داستان قصه‌ی سرگذشت مردمانی از زمان های دور تا به امروز است؛ زمانی که هنوز تمدن‌های امروزی به طور کامل رشد نکرده بودند و در حال تکامل و تلاش برای اثبات قدرت بودند. این داستان واقعی، سرگذشت کسانی است که همه‌ی اتفاقاتی که در ادامه گفته خواهد شد را تجربه کردند؛ کسانی که در تمام درگیریهای سیاسی، قبیله‌ای و پیشرفت جوامع دوام آوردند.

در این بین در میان آن همه هیاهو، مردمان متفاوتی بودند که با تمام سختی‌ها در کنار خانواده و دوستانشان قبیله کوچکی برای خود ساخته و زندگی می کردند.

لیتِل شِل (به معنی صدف کوچک)، قبیله‌ی سرخپوست کوچکی است که در منطقه‌ی چیپاوا در ایالت متحده آمریکا قرار دارد. که در واقع قبیله‌ای مغلوب و محروم محسوب می‌شد. از آن جایی که این قبیله تقریباً یکی از سیصد قبیله سرخپوستی است که توسط ایالات متحده به رسمیت شناخته نشده است، مردم لیتِل شِل از خدماتی که معمولاً توسط دولت ایالات متحده به قبایل داده می‌شد، محروم بودند. این موضوع باعث شده بود که مردم لیتِل شِل به شهرها و ایالات روی آورند. اما به دلیل این که در دیگر ایالات و شهرها، فردی سرخپوست تلقی می‌شدند، مجدداً از دادن خدمات به آن‌ها ممانعت می‌شد.

توصیفی از سرخپوستان لیتِل شِل بیان می‌کند که آن‌ها یک قوم میانه هستند که بین دو فرهنگ، دو دولت و دو کشور در هم آمیخته در تلاش برای پیدا کردن حق واقعی خود هستند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۱۹۹۷۴۴۸
۱۳۹۹/۰۳/۲۵

خیلی خوبه عالیه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۰۳۷۶۵-۴
تعداد صفحات۵۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۰۳۷۶۵-۴