با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب رتوریک سیاسی در ایران اثر تینا چهارسوقی امین

دانلود و خرید کتاب رتوریک سیاسی در ایران

سازوکارهای اقناع در گفتمان مجلس شورای اسلامی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رتوریک سیاسی در ایران  نوشته  تینا چهارسوقی امین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رتوریک سیاسی در ایران

کتاب رتوریک سیاسی در ایران نوشته تینا چارسوقی امین است. این کتاب یکی از آثار نشر لوگوس است. این کتاب به بررسی سازوکارهای اقناع در گفتمان مجلس شورای اسلامی می‌پردازد. 

درباره کتاب رتوریک سیاسی در ایران

کتاب رتوریک سیاسی در ایران: سازوکارهای اقناع در مجلس شورای اسلامی، با نگاهی مختصر پراهمیت جایگاه مجلس شورای اسلامی در ایران و مجموعة مطالعات مفیدی که تاکنون درباره سازوکار داخلی مجلس انجام شده است شروع می­‌شود. همچنین این بخش اندکی اصطلاحات خاصی را که در ساختار مجلس متداول است برای مخاطبین عام، شفاف می­‌نماید. سپس کتاب وارد مباحث رتوریک در پیوستار تاریخی آن می­‌شود. سیر تاریخی و تطور رتوریک از زمان آغاز و طی قرون مختلف تا عصر حاضر و اهمیت جایگاه آن در قرن 21 توضیح داده می­‌شود. از آنجائیکه در یک دسته­‌بندی کلی سه موقعیت تحلیل رتوریک یعنی بافت سیاسی، حقوقی و تشریفاتی وجود دارد، نگارنده گفتمان رایج در قوه مقننه را بهترین نمود برای جلوه­‌گری تحلیل رتوریک سیاسی در ایران میان سایر قوای قضائیه و مجریه که هرکدام به ترتیب مناسب تحلیل رتوریک حقوقی و تشریفاتی هستند، دانسته است. بنابراین شاخصه‌­هایی برای رتوریک سیاسی این بافت برای اولین بار، تعریف و تشریح شده که بنا به آن شاخصه­‌ها الگویی برای رتوریک پارلمانی متداول و صحیح در صحن مجلس ارائه می­‌شود. سپس بنا بر اهمیت جایگاه استدلال و سفسطه در اقناع مخاطبین، الگوهای سفسطه­‌آمیز رتوریک پارلمانی ایران از دل نطق­‌های صورت گرفته در مجلس شورای اسلامی استخراج و معرفی می­‌شوند. در بخش بعدی نگاهی اجمالی از زاویه تحلیل گفتمان انتقادی بر سازوکار نطق­‌های مجلس خواهیم داشت تا در نهایت با انطباق نتایج حاصل از این دو نوع تحلیل به جایگاه تحلیل رتوریکی گفتمان حاکم بر فضای سیاسی و اقناع در مجلس شورای اسلامی دست یابیم.

خواندن کتاب رتوریک سیاسی در ایران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به مسائل سیاسی ایران پیشنهاد می‌کنیم

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۹۳۳۷-۵-۶
تعداد صفحات۲۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۹۳۳۷-۵-۶