با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خاکریز دوازدهم

دانلود و خرید کتاب خاکریز دوازدهم

روایت جنگ و دفاع نرم

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خاکریز دوازدهم  نوشته  علیرضا حیدری‌‌نسب  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب خاکریز دوازدهم

خاکریز دوازدهم (روایت جنگ و دفاع نرم) نوشته علیرضا حیدری‌نسب که در انتشارات پیام آزادگان منتشر شده است، روایتگر تجربیات او از جنگ و دفاع نرم و زندگی‌اش در سال‌های اسارت در زندان‌های رژیم بعثی عراق است. 

علیرضا حیدری‌نسب در سال ۱۳۶۷ به اسارت درآمد و همراه با برادرش، حمیدرضا روزهای سخت و درس‌آموز اسارت را به عنوان اسیری مفقودالاثر در غربت سپری کرد.

درباره کتاب خاکریز دوازدهم

در کتاب خاکریز دوازدهم، حیدری‌نسب پس از نوشتن کلیات و مقدماتی درباره جنگ و دفاع نرم تجربیات شخصی خود در دوران اسارتش در عراق را بازگو کرده است. این کتاب شامل مشاهدات عینی و یا مکتوب در کتب، جراید و نشریات موجود در اردوگاه دوازده تکریت و همچنین منقولات و شنیده‌های او از رسانه‌های دشمن و یا نگهبانان عراقی و بعضاً نیز یافته‌های دوستانش است.

خواندن کتاب خاکریز دوازدهم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم.

این کتاب را به علاقه‌مندان به کتاب‌هایی درباره جنگ و استراتژی‌های آن و همچنین دوست‌داران سرگذشت‌نامه آزادگان جنگ تحمیلی

بخشی از کتاب خاکریز دوازدهم

در برابر امواج مختلف تهاجم عمومی‌ترین روش دفاع، تحمل، سکوت و ناهمراهی با دشمن بود. پس از آن باید از بی‌اعتنایی به حرف و درخواست دشمن یاد کرد که بر این اساس علاوه بر استمرار بر همان رفتار به تقویت و تعمیم رفتارهای مطابق استانداردهای خودی می‌پرداختیم. در جهت تبیین و ترویج ارزش‌ها و باورهای خودی باید از برنامه‌هایی گفت که در سطوح متفاوت از انفرادی تا حلقه‌های مختلف و در سطح اتاق و احیاناً برای عموم افراد در هر قسمت و یا کل اردوگاه برگزار می‌شد.

آنچه را مبلِّغ صدامی القاء کرد با اقبال مواجه نشد و آن‌قدر وضعیت دشمن آشکار بود که نیازی به تبیین و تحلیل نداشت. البته بعضی آزادگان فی‌المجلس از آن مبلغ که احکام وضو را آموزش می‌داد مسائلی فراتر از احکام را پرسیدند؛ کسی سؤال نمود وقتی او کیفیت وضو و حد و اندازه‌اش را بیان کرد کسی از او پرسید وقتی آب برای خوردن به قدر کافی فراهم نیست چگونه با این وصف می‌توان وضو گرفت؟! آن صدامی نیز بی‌درنگ پاسخ داد: در آن صورت تیمم کنید! همچنین حضورش به عنوان فرزند پیامبر (ص) و بیان برخی مطالب سبک بعدها نیز مایهٔ «بگو بخند» بود که پسر پیامبر (ص) برای ارشاد ما آمد و چنان افاضه نمود که در وضو دست (آرنج) را باید شست و چون در عراق برای عیدین (فطر و قربان) ایام بیشتری عطله (تعطیل) هست پس صدام مسلمان‌تر است!

برنامهٔ دفاعی ما در ارتباط با تبلیغات دشمن از طریق جراید و نشریات مبتنی بر بررسی و تحلیل اخبار روزنامه‌ها البته با پیش فرض مغرضانه بودن مطالب مندرج بود. بنابراین از طریق تکمیل، تحلیل و مقابلهٔ مطالب نشریات سعی بر استخراج صورت صحیح و پذیرفتنی اخبار و تکمیل پازل مرتبط با هر حادثه بر می‌آمدیم که البته وقت و توان قابل توجهی را صرف خود می‌کرد. همچنین از لابلای اظهارات صدام و دیگران به دنبال درآوردن نقاط ضعف یا اعترافات دشمن بودیم.نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۱۱
شابک۹۷۸۶۰۰۸۲۲۰۱۷۶
دسته بندی
تعداد صفحات۱۷۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۱۱
شابک۹۷۸۶۰۰۸۲۲۰۱۷۶