با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ریاضیات کاربردی

دانلود و خرید کتاب ریاضیات کاربردی

۳٫۰ از ۴ نظر
۳٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ریاضیات کاربردی  نوشته  حمیده اسکندری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ریاضیات کاربردی

کتاب ریاضیات کاربردی نوشته حمیده اسکندری یکی از کتاب‌های تخصصی انتشارات دانشگاه پیام‌نور برای تدریس در رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی این دانشگاه طراحی و تدوین شده است.

درباره کتاب ریاضیات کاربردی

مباحث کتاب، شامل این مطالب است، فصل اول مقدمه ای برای یادآوری ریاضیات عمومی است و درواقع آشنایی با حساب دیفرانسیل و انتگرال است که با عنوان ریاضیات پایه معرفی شده است. در این فصل، ماتریس‌ها و اعمال جبری روی آن‌ها، دستگاه معادله خطی، حد، مشتق و انتگرال به صورت خلاصه و به زبان بسیار ساده بیان شده است. فصل دوم به تعریف دنباله، سری و سری توان می‌پردازد. در این فصل به چگونگی یافتن بسط تیلور یک تابع و بسط ماکلورن یک تابع اشاره شده است. تعریف سری فوریه و طرز یافتن آن در فصل سه به آن اشاره شده است. فصل چهار درباره معادلات دیفرانسیل و انواع آن است. در این فصل از چند نوع معادلات دیفرانسیل معمولی و جزئی نام برده شده و روش حل آن‌ها بیان شده است و درآخر، در فصل پنجم مختصری از دستگاه معادلات دیفرانسیل و حل آن‌ها صحبت شده است.

خواندن کتاب ریاضیات کاربردی را به چه کسانی پیشنهاد می‌دهیم؟

دانشجویان و پژوهشگران رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۲ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۰۴
شابکundefined
تعداد صفحات۱۷۲صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۰۴