با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جاودانه‌های کردستان

دانلود و خرید کتاب جاودانه‌های کردستان

زندگی‌نامه‌ و خاطرات شهدای پیشمرگان مسلمان کرد شهرستان سروآباد

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جاودانه‌های کردستان  نوشته  رضا رستمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جاودانه‌های کردستان

جاودانه‌های کُردستان کتابی درباره زندگی و خاطرات پیشمرگان مسلمان کُرد شهرستان سروآباد به قلم رضا رستمی است. رستمی در این کتاب درباره دلاوری‌های‌های اعضای سازمان پیشمرگان این سرزمین در مبارزه با گروهک‌های منافق پرداخته است.

اولین حرکت برای پاک‌سازی کُردستان در اوایل سال ۱۳۵۹ به‌وسیلهٔ پیشمرگان مسلمان کُرد از استان کرمانشاه به‌طرف شهرستان کامیاران آغاز شد و ظرف چند ماه اکثر شهرها و روستاهای کُردستان باهمت آنان از لوث وجود ضدانقلاب پاک‌سازی شد و این امر نقطهٔ عطفی در تحولات کُردستان پس از انقلاب اسلامی محسوب می‌شود. در اوج درگیری‌ها از سال ۱۳۵۹ تا ریشه‌کنی ضدانقلاب خون پاک صدها پیشمرگ با ریخته شد و امروز کُردستان یکی از امن‌ترین مناطق کشور محسوب می‌شود و این امنیت ثمرهٔ ایثار و تلاش این عزیزان است که اکنون به بار نشسته است.

سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد، اولین تجربهٔ گستردهٔ به‌کارگیری نیروهای مردمی و بسیج به‌منظور دفاع از انقلاب اسلامی است که در نوع خود تجربه‌ای بی‌نظیر و موفق بوده و باید در جهت بسط و توسعهٔ آن تلاش کرد. در دلِ تاریخ رویدادهای شهرستان سروآباد، نهان‌هایی وجود دارد که متأسفانه تا امروز آن‌چنان‌که شاید و باید به آن پرداخته نشده و در این زمینه کنکاش لازم به عمل نیامده است. «سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد» ازجمله نهادهایی است که منشأ خدمات ارزنده‌ای شد، اما با همهٔ تلاش‌ها و زحماتی که عزیزان پیشمرگ متحمل شدند، برجستگی عمل آن‌ها چنان‌که سزاوار بود، منعکس نشد.

این کتاب تلاشی است تا گوشه‌ای از ایثار بزرگ شهدای سازمان پیشمرگان مسلمان کرد را منعکس کند.

خواندن کتاب جاودانه های کردستان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

علاقه‌مندان به ادبیات دفاع مقدس و پایداری و زندگی نامه‌های شهدا این کتاب را بخوانند.

جملاتی از کتاب جاودانه‌های کردستان

پیشمرگ مسلمان کُرد شهید احمدعلی پناه در روستای ناو از توابع بخش اورامان تخت شهرستان سروآباد میان خانواده‌ای انقلابی و دامدار دیده به جهان گشود.

او دوران طفولیت را در دامان پدر و مادرش آمنه از سالکان طریقت دوست سپری کرد. نبود امکانات آموزشی و فقر حاکم بر خانواده این روستازادهٔ مستعد را از تحصیل محروم کرد.

احمد به شجاعت و شهامت مشهور بود از ابتدای ورود ضدانقلاب به منطقه با آنان به مقابله پرداخت و عملکرد آنان را به‌صراحت نقد کرد و مردم را از تبعات اعمال آنان بیم می‌داد. با حضور رزمندگان اسلام در منطقه و پاک‌سازی روستاها از لوث وجود گروهک های ضدانقلاب احمد به‌عنوان یک مرد مسلمان در تاریخ دوم بهمن‌ماه سال ۱۳۶۶ به‌عنوان بسیجی همکاری خود را با نیروهای رزمندهٔ اسلام آغاز کرد و بااحساس مسئولیتِ تمام به دفاع از انقلاب اسلامی پرداخت و در این راه از هیچ پیشامدی هراس نداشت.

این یار گمنام انقلاب اسلامی سرانجام هدفِ تیرِ کینه و نفاقِ عناصر ضدانقلاب قرار گرفت و براثر اصابت گلوله به سر به شهادت رسید.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۱۱
شابکundefined
تعداد صفحات۱۵۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۱۱