با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فرهنگ هخامنشی و سنت‌های محلی در آناتولی، قفقاز جنوبی و ایران

دانلود و خرید کتاب فرهنگ هخامنشی و سنت‌های محلی در آناتولی، قفقاز جنوبی و ایران

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فرهنگ هخامنشی و سنت‌های محلی در آناتولی، قفقاز جنوبی و ایران  نوشته  اسکولد ایوانچیک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فرهنگ هخامنشی و سنت‌های محلی در آناتولی، قفقاز جنوبی و ایران

کتاب فرهنگ هخامنشی و سنت‌های محلی در آناتولی، قفقاز جنوبی و ایران در برگیرنده ۸ مقاله است که در سومین همایش ایبریای قفقاز و همسایگان آن در دوره هخامنشی، ارائه شدند. این کتاب به کوشش اسکولد ایوانچیک و واختانگ لیچلی جمع‌آوری شد. شاهین آریامنش نیز آن را به فارسی ترجمه کرده است.


درباره کتاب فرهنگ هخامنشی و سنت‌های محلی در آناتولی، قفقاز جنوبی و ایران

در کتاب فرهنگ هخامنشی و سنت‌های محلی در آناتولی، قفقاز جنوبی و ایران، ۸ مقاله از پژوهشگران جمهوری آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، ترکیه و ایران، که درآن‌ها یافته‌های باستان‌شناسی دوره هخامنشی مورد بررسی قرار گرفته‌اند، ارائه شده‌اند. مقالات ارائه شده این کتاب در سومین همایش ایبریای قفقاز و همسایگان آن در دوره هخامنشی است که ۷ تا ۱۴ اکتبر ۲۰۰۶ در بورجومی گرجستان برگزار شد؛ ارائه شدند. این مقالات نشان‌دهنده آخرین دستاوردهای پژوهشی درباره فرهنگ همایونی هخامنشی و سنت‌های محلی هستند. کتاب پیش‌رو با کوشش اسکولد ایوانچیک و واختانگ لیچلی، جمع‌آوری و نگارش شده است.

خواندن کتاب فرهنگ هخامنشی و سنت‌های محلی در آناتولی، قفقاز جنوبی و ایران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

مطالعه کتاب فرهنگ هخامنشی و سنت‌های محلی در آناتولی، قفقاز جنوبی و ایران را به علاقمندان تاریخ ایران باستان و دوران حکمرانی هخامنشیان، پیشنهاد می‌کنیم.

جملاتی از کتاب فرهنگ هخامنشی و سنت‌های محلی در آناتولی، قفقاز جنوبی و ایران

در سال ۱۹۸۹ چهار قطعه تخته چوبی که خاستگاه آن‌ها روشن نبود به مجموعه دولتی باستان‌شناسی به‌عنوان هدیه دائمی اهدا شد. در سال ۱۹۹۳ پیتر کالمایر نخستین گزارش رسمی خود را درباره آن‌ها در سالنامه مونیخ منتشر کرد که شوربختانه تصویرهای مناسبی نداشت.

هرچند زمان کوتاهی پس از آن دو عکس رنگی از جزئیات تخته‌ها در فهرست نمایشگاه شرق و غرب منتشر شد، این تصاویر به روش نادرستی بازسازی شده بودند به‌طوری که آن‌ها به‌عنوان یک مجموعه منظره منسجم قابل تشخیص نبودند. به احتمال بسیار به دلیل انتشار نامناسب عکس‌ها، پژوهشگران به سختی متوجه این آثار مهم نقاشی چوبی دوره هخامنشی شده‌اند. ۱۴ سال پس از انتشار نخستین آن‌ها تخته‌های مونیخ هنوز هم بسیار ناشناخته هستند.

برای مطالعه‌ی جمله‌های بیشتری از کتاب فرهنگ هخامنشی و سنت‌های محلی در آناتولی، قفقاز جنوبی و ایران، بخش نمونه کتاب را رایگان دانلود کنید.

فهرست مطالب کتاب فرهنگ هخامنشی و سنت‌های محلی در آناتولی، قفقاز جنوبی و ایران

• تصویرگری پیروزی ایرانی: نقاشی صحنه نبرد بر چوب مونیخ

• کاخی هخامنشی در قراجمیرلی آذربایجان، گزارش نخستینه کاوش‌های ۲۰۰۶

• دونگوزتپه، محوطه عصر آهن اوادابنو

• نوآوری‌های شرقی در سامتسخه در هزار یکم پیش از میلاد

• عطردان ایرانی در گور یونانی پیچ ناری در سده پنجم

• مهرهای هخامنشی یافت شده در گرجستان

• نقاشی دیواری دهانه غلامان سیستان

• تصویرهای رنگی

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۹۷۷-۵۳-۷
تعداد صفحات۲۰۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۹۷۷-۵۳-۷