با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آینده پیچیدگی

دانلود و خرید کتاب آینده پیچیدگی

تصور یک راه بهتر برای درک نظم و بی‌نظمی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آینده پیچیدگی  نوشته  پیتر بافو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آینده پیچیدگی

پیشرفت‌های بشر در سال‌های اخیر بشر را به یادگیری درخصوص پدیده‌های پیچیده ترغیب کرده است. پیتر بافو در کتاب آینده پیچیدگی، راه بهتری را برای درک پدیده‌های پیچیده به تصویر کشیده است.

محمد یوسفی خرایم و امیرسالار ونکی، این اثر را به فارسی ترجمه کرده‌اند.


درباره کتاب آینده پیچیدگی

در آغاز قرن بیستم اینطور تصور می‌شد که کشفیات کلیدی انجام شده‌اند؛ هرچند با کشف حوزه‌های نوین علم، خط بطلانی به این دیدگاه کشیده شد. تاجایی که گستردگی مواردی که نمی‌شناسیم در آغاز قرن بیست‌ویکم، بشر را شگفت‌زده کرد. پیشرفت‌های صورت گرفته در دو دهه اخیر صرفا پیرامون این مساله هستند که بشر تا چه میزان نیازمند یادگیری پدیده‌های پیچیده است. محبوبیت مطالعه در خصوص موضوع پیچییدگی روز به روز افزایش می‌یابد. درواقع انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک این موضوع به یک مساله روز تبدیل می‌شود.

محاسبات تکاملی، الگوریتم ژنتیک، جامعه‌شناسی محاسباتی، شبیه‌سازی حیات مصنوعی، نظریه رویدادهای غیر منتظره، شبکه‌های عصبی، شبیه‌سازی رایانه‌ای و ده‌ها مورد دیگر را می‌توان به‌عنوان نمونه‌های مناسب مطالعات پیچیده نام برد. کتاب آینده پیچیدگی اثر پیتر بافو با هدف توسعه و تقویت مبانی آینده پژوهی ترجمه و منتشر شده است.

جملاتی از کتاب آینده پیچیدگی

نقطه آغازین مناسب در ارتباط با مفهوم دیالکتیک‌های وجودی مد نظر مولف، می‌توان روشنگر نظریه دیالکتیکی پیچیدگی باشد؛ زیرا هر دو مقوله مذبور، دیدگاه دیالکتیکی یکسانی را به اشتراک می‌گذارند. بنیان نظری نخستین اثر اصلی مولف پیرامون دیالکتیک‌های وجودی به‌عنوان هستی‌شناسی، با FHS، FCD و FPHC آغاز می‌شود. پیرو این سه مجلد نخست، تالیفات BDPD و BCPC ارائه شده که فراهم‌کننده شرحی مبسوط از الگوی منطق دیالکتیکی هستند. درحقیقت، در BCPC، مولف اقدام به توضیح سه اصل به‌عنوان ترکیب نحوی دیالکتیک‌های وجودی کرده است.

برای مطالعه‌ی جمله‌های بیشتری از کتاب آینده پیچیدگی، بخش نمونه کتاب را رایگان دانلود کنید.

فهرست مطالب آینده پیچیدگی

فصل اول: مقدمه چالش پیچیدگی

فصل دوم: پیچیدگی طبیعی

فصل سوم: پیچیدگی ذهنی

فصل چهارم: پیچیدگی اجتماعی

فصل پنجم: پیچیدگی فرهنگی

فصل ششم: آینده پیچیدگی

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۱۰
شابکundefined
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۳,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۱۰