با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حدیث دلشدگان

دانلود و خرید کتاب حدیث دلشدگان

شرح دعای ۱۶ صحیفه‌ی سجادیه

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حدیث دلشدگان  نوشته  محمدعلی انصاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب حدیث دلشدگان

موضوع توبه و بازگشت از گناه از نویدبخش‌ترین وعده‌های الهی و از مطلوب‌ترین درهای گشوده‌ به سوی درب‌ خانه‌ی بخشایش و فصل خداوندی است، که به حق انسان فرورفته در تباهی و خسارت‌دیده را در مسیر تولدی دوباره قرار می‌دهد و جان تازه به او می‌بخشد. 

وجود مبارک امام سجاد علیه‌السلام در دعای شانزدهم صحیفه‌ی سجادیه به طرزی بس زیبا و لطیف به موضوع توبه و درخواست بخشش از خداوند و رجوع به بارگاه غفران واسعه‌ی الهی پرداخته است. در این دعا، عارفانه‌ترین مضامین دلنشین موج می‌زند. امام از سویی توصیفاتی بی‌بدیل از حضرت حق ارائه می‌دهد و می‌فرماید که هر توصیف به‌تنهایی برای جان‌بازی مشتاقانه بر سر آن بسنده است و از سوی دیگر گزاره‌های ژرفی از حال و هوای ضعف و کوتاهی انسان‌ها ارائه می‌فرماید که سوای مفهوم دعا بسیار آموزنده و پیشگیرانه‌ است. امام علیه‌السلام در این دعا آن چنان تنگاتنگ و نزدیک با خداوند سخن می‌گوید و چنان شور و شعفی نشان می‌دهد که کمتر می‌توان مشابه این رابطه را سراغ گرفت. حضرت سجاد علیه‌السلام در عین ارائه‌ی رابطه‌ی مهرورزانه و نزدیک با پروردگار، مجموعه‌ای از مباحث توحیدی ناب را نیز مطرح می‌کند و باز از بعد دیگر نگاه می‌شکافانه و آسیب‌شناسانه‌ای هم در رابطه با مخلوق عرضه می‌کند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱,۸۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۱۳
تعداد صفحات۲۶۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۱,۸۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۱۳