با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
یک انفرادی برای خودم

دانلود و خرید کتاب یک انفرادی برای خودم

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب یک انفرادی برای خودم  نوشته  رویا باقی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب یک انفرادی برای خودم

یک انفرادی برای خودم رمانی نوشته رویا باقی روایتی کوتاه و جالب درباره روزگار یک زندانی است. 

 خلاصه کتاب یک انفرادی برای خودم

امیر یک زندانی جوان و افسرده است که تمایلی به آزادی ندارد و درواقع زندانی تفکرات و گذشته خود شده است؛ اما یک اتفاق ساده که در روزهای نزدیک به آزادی‌اش برای او می افتد، از طرف اطرافیان و عوامل زندان اقدام به خودکشی تلقی می‌شود و همین اتفاق باعث بازگشت او به زندگی ایده آلش می‌شود.

رویا باقی در این داستان در ذهن و زبان امیر نشسته و واقعیات زندان و حال و روز زندانی‌ها را بسیار دقیق و با جزئیات توصیف کرده است. حال و هوای ابتدای داستان یک انفرادی برای خودم حال و هوایی شبیه به داستان خاطرات خانه مردگان داستایفسکی است و آن را در ذهن تداعی میکند.

 خواندن یک انفرادی برای خودم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 اگر رمان خوب ایرانی دوست دارید، داستان یک انفرادی برای خودم شما را مجذوب خواهد کرد.

جملاتی از کتاب یک انفرادی برای خودم

چته امیر؟ از اون شب به بعد حالت یه جوریه

- شمام فکر می‌کنی من می‌خواستم خودکشی کنم؟

به روبه رو خیره می‌شود، هیچ نمی‌گوید.

- حتی اگه شمام باور کنی من نمی‌خواستم این کارو بکنم، هیچ آدم دیگه ای باور نمی‌کنه

- برات مهمه که بقیه باور کنن؟

چشم به زمین دوختم. وقتی یازده ساله بودم، همسایه رو به رویی ما خودکشی کرد. نمی‌دانم چه چیزی می‌تواند یک مرد با دو بچه را مجبور به خودکشی کند. از آن روز به بعد بحث تمام همسایه ها راجع به آن مرد بود. صدای اعتراض بچه‌هایش شنیده نمی‌شد. صدای گریه‌های همسرش هم شنیده نمی‌شد. نگاه شرمگینش را وقتی از کوچه می‌گذشت به خاطر دارم. دلم می‌خواست گوشه چادرش را بگیرم و بگویم: کسی که باید خجالت بکشد تو نیستی! دهان این مردم است! به جز من هیچ کس با بچه‌هایش بازی نمی‌کرد. و من از همان روزها، رسم این مردم را فهمیدم. در مورد بقیه حرف می‌زنند اما طاقت ندارند کسی درباره آنها حرف بزند. فکر به همین چیزها، آدم گریزم کرده. همسایه ها یا نمی‌فهمیدند یا نمی‌خواستند که بفهمند، این داغ به اندازه کافی بزرگ هست و دیگر لازم نیست آن را بزرگتر کنند. «درِ دهان مردم را نمی‌شود بست!» من از این حرف به اندازه غذاهای آشپز متنفرم.

مرا از افکارم بیرون کشید و گفت:

- آدما چیزیو باور می‌کنن که خودشون بخوان! برای همینه بعضی وقتا اگه بهشون دروغ بگی خیلی بیشتر خوشحال می‌شن تا اینکه بهشون حقیقت رو بگی.نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۶/۰۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۹۲۵-۱۸-۶
تعداد صفحات۷۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۶/۰۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۹۲۵-۱۸-۶