با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
می‌خواهم شیعه شوم؛ راهکارهایی برای بلوغ عاطفی

دانلود و خرید کتاب می‌خواهم شیعه شوم؛ راهکارهایی برای بلوغ عاطفی

۴٫۵ از ۱۷ نظر
۴٫۵ از ۱۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب می‌خواهم شیعه شوم؛ راهکارهایی برای بلوغ عاطفی  نوشته  مریم سها  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب می‌خواهم شیعه شوم؛ راهکارهایی برای بلوغ عاطفی

«جامعه عرصه عمل انسان و بستر زندگی اوست وقتی در بین مردم زندگی می‌کنیم صفاتی از ما بروز می‌کند که اگر این صفات رنگ خدایی داشته باشد در مسیر کمال قرار گرفته‌ایم و جامعه را به سمت امت واحده توحیدی سوق داده‌ایم. خداوند دستیابی به امت واحده توحیدی را مقصد هر فرد، جمع و جامعه‌ای قرار داده است و تنها در این صورت می‌توان حق را جاری و قسط را اقامه کرد. بر این مبنا هر انسانی وظیفه دارد با ایجاد و ارتقا عطف با دیگران حول محور ایمان، حکومت الهی را برپا نماید. و این همان پایه و بنیان بلوغ عاطفی است که از شیعگی من و تو شروع می شود.» در این اثر برای رسیدن به بلوغ عاطفی شش قدمگاه معرفی شده است که شیعه شدن قدمگاه ششم است. پنج قدمگاه قبلی به ترتیب از ابتدا عبارتند از: قدمگاه اول: باید عاقل شوم؛ راه‌های رسیدن به بلوغ عقلی به عنوان پیش‌نیاز بلوغ عاطفی؛ قدمگاه دوم: باید نفس به نفس با مردم زندگی کنم؛ راه های اثبات لزوم اجتماعی زندگی کردن؛ قدمگاه سوم: باید با مردم به امامم برسم؛ لزوم تشکیل امت واحده؛ قدمگاه چهارم: باید از خودم شروع کنم؛ راه‌های نشان دادن مسیر شروع؛ قدمگاه پنجم: باید به دعا برسم؛ چرایی ترجیح دیگران بر خود؛

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
دانش
۱۳۹۸/۱۱/۰۱

بسیار کاربردی و شیرین

۱۳۹۹/۱۱/۰۸

به نام الله این کتاب رو هربار میخونم باز هم حس تازگی بهم میده دیگه دلم نیومد نظر نذارم..! از اون دست کتابهایی هست که وقتی قسمتی را برای بریده گذاشتن انتخاب میکردم اخطاره طولانی بودن متن داده میشد.. دلم میخواست تمام جملات رو

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۹)
عاقل که می‌شوی، عاشق می‌شوی.
Leben
خدایا از تو پوزش می‌خواهم اگر در محضر من بر ستم دیده‌ای ستمی رفته و من به یاری او بر نخواستم
Leben
عاقل شدن یعنی لحظه لحظه خدا، یعنی من نه، فقط خدا
Leben
وقتی عقل شکوفا شود ذائقه انسان ناخودآگاه حق را انتخاب می‌کند.
Leben
خدایا شکرت به خاطر تعدد نقش‌هایم، تا یکی از آنها مرا به تو برساند.
Leben
نگاه امام به آدم‌ها بدون مرز است. باید طبعمان را با طبع اماممان یکی کنیم. نتیجه بی‌مرزی در پیوند این است که از من انسانی دغدغه‌مند می‌سازد، پس به کسی که دستم نمی‌رسد، حتماً دعایم می‌رسد.
Leben
چرا تنها وقتی صدایی از ما در می‌آید که منفعتمان در خطر باشد؟ یکی از نشانه‌های شکوفایی عقل میزان فهم ما از منفعت است. اینکه ایمان داشتن یا نداشتن انسان‌های دنیا برایمان مهم نیست، یعنی خبری از عقل نیست. یعنی نمی‌دانم چه منفعتی در با ایمان شدن همه مردم عالم است. دوست داشتن آدم‌ها به میزان ایمانشان است اما دغدغه داشتن چیز دیگری است که با ایمان و بی‌ایمان ندارد. وقتی عقل شکوفا شود بین ذات انسانی، یعنی خود فرد و عملش تفاوت قائل می‌شویم در این صورت هم برای کافر حقوقی قائلیم و هم برای مسلمان. و این یعنی همان نگاه بی‌مرز امام. پس باید افق نگاهمان همچون افق نگاه اماممان شود، تا بفهمیم منفعت در خیرخواهی برای همه عالم است، و این‌گونه ظهور محقق می‌شود.
خیلی ساده است وقتی مهربان نیستم یعنی دورم، وقتی به دل می‌گیرم یعنی خیلی دورم و وقتی گذشت نمی‌کنم یعنی خیلی خیلی دورم.
خدایا اگر مرا در آتش جهنم هم بیندازی باز فریاد می‌زنم دوستت دارم.
بدیهی‌ترین نوع رابطه، رابطه براساس انسان بودن است. در این سطح از رابطه فرهنگ، دین، شهر، نیاز و ...آدم‌ها مطرح نیست بلکه تنها وجه انسان بودن است که دخیل است.
Leben

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۱۴
شابک۹۷۸۶۰۰۸۳۹۰۱۸۳
تعداد صفحات۱۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۱۴
شابک۹۷۸۶۰۰۸۳۹۰۱۸۳