با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب راز فرمانده و سرباز اثر اصغر استاد حسن معمار

دانلود و خرید کتاب راز فرمانده و سرباز

زندگی‌نامه داستانی شهید علیرضا سلطانی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راز فرمانده و سرباز  نوشته  اصغر استاد حسن معمار  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب راز فرمانده و سرباز

راز فرمانده و سرباز نوشته اصغر استاد معمار از مجموعه سرآمدان علم و ایثار نشر فاتحان به زندگی‌نامه داستانی شهید علیرضا سلطانی می‌پردازد.

کتاب راز فرمانده و سرباز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن این اثر را به دوست‌داران ادبیات پایداری و دفاع مقدس پیشنهاد می‌کنیم

جملاتی از کتاب راز فرمانده و سرباز

سوت قطار، هوشیاری را به من برمی‌گرداند. پروندهٔ شهید را به داخل کوله‌پشتی می‌گذارم و از پنجره به بیرون نگاه می‌کنم. روی دیوار ساختمان ایستگاه به رنگ سبز درشت نوشته شده «ایستگاه قم». کوله‌پشتی را روی صندلی رها می‌کنم و می‌روم به راهرو. صدای همهمهٔ جمعیت از کوپه‌ها شنیده می‌شود. از قطار پیاده می‌شوم. میان مسافرها، هم‌سفران کاروان با پیشانی‌بندهای سرخ لبیک یا حسین دیده می‌شوند. کاش فرصتی بود می‌توانستم تا حرم می‌رفتم و حضرت فاطمه معصومه (س) را زیارت می‌کردم. مدت‌ها بود که این نعمت نصیبم نشده و حالا هم که به قم رسیده بودم، مجالی نبود بتوانم پا به حرم مطهر بگذارم. دل‌شکسته آستین‌ها را بالا می‌زنم و می‌روم وضو می‌گیرم. ناگهان اندیشه‌ای زیرورویم می‌کند؛ رفتن با این پاها زمان می‌برد، اما سفر روحانی که احتیاج به راهوار ندارد، دلِ شکسته می‌خواهد که الحمدلله خدا نصیب کرده، پس معطل نشو زائر، بسم الله.

می‌دوم از ایستگاه بیرون، گوشهٔ خیابان می‌ایستم و رو به حرم دست به سینه می‌گذارم. اول نیت می‌کنم: «زیارت می‌کنم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها را قربة الی الله.» و بعد به‌آرامی زمزمه می‌کنم:

ـ بسم الله الرحمن الرحیم. الله اکبر.

دلم دور می‌شود، چشم باز می‌کنم، هم‌نفسِ کبوترهای سرخ‌بال از ایستگاه فاصله می‌گیرم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۲ صفحه
نوع فایلEPUB
شابکundefined
تعداد صفحات۱۱۲صفحه
نوع فایلEPUB