با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ردپای اشراف

دانلود و خرید کتاب ردپای اشراف

۴٫۷ از ۳ نظر
۴٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ردپای اشراف  نوشته  عبدالرحیم پیرسته انوشه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ردپای اشراف

«ردپای اشراف» یا «همیشه پای اشراف در میان است» کتابی نوشته عبدالرحیم پیرسته‌ انوشه درباره روبه زوال رفتن اقتصادی و اجتماعی جامعه اسلامی و نقش اشراف در این پروسه است. انوشه در این کتاب ضمن بررسی دیدگاه قرآن درباره اشراف و اشرافی‌‌گری در قرآن، به مبارزه انبیای الهی و امامان معصوم با اشراف و همچنین مبارزه با این پدیده در جوامع بعد از پیامبران پرداخته است.

در این کتاب به نقش پررنگ قوم یهود و اندیشه‌های صهیونیستی نیز در دامن‌زدن به اشرافی‌گری و مادی‌گرایی اشاره شده است.

«قوم یهود هیچ اعتقادی به قیامت نداشته و ندارند و همیشه دنبال لذت‌بردن از امور مادی دنیا هستند و محور همه امور زندگیشان همین است. آنها تعالیم توراتِ تحریف‌شده را اساس زندگی خودشان قرار می‌دهند. برای نمونه، در بعضی از آیات جعلی، آورده‌اند:

برای انسان چیزی بهتر از این نیست که شاد باشد و تا آنجا که می‌تواند خوش بگذراند، بخورد و بنوشد و از دسترنج خود لذت ببرد؛ پس برو نان خود را با لذت بخور و شراب خود را با لذت بنوش و بدان که این کار تو مورد رضایت خداوند است. همیشه شاد و خرّم باش... و با زنی که دوستش داری، خوش بگذران چون این است پاداش همه زحماتی که در زندگی‌ات زیر این آسمان می‌کشی، انسان تا می‌تواند باید از سال‌های عمرش لذت ببرد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Space Man
۱۳۹۸/۰۵/۳۱

عالی... کتاب خوبیه

majf313
۱۳۹۹/۰۱/۱۷

کتاب به بررسی مبنای قرآنی و روایی معنای اشرافی گری و تفاوت های اون با ثروتمند بودن میپردازه و سعی داره مشکلات و معضلات دیدگاه مطرفین(مخصوصا یهود) رو در نگاه به جهان بیان کنه

amir
۱۳۹۹/۰۵/۰۲

عالیه درباره دشمنان دین خدا که ادمای پولداری هستن از زمان نوح پیامبر تا الان مثل خاندان راکفلر و روچیلد

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۰۲
تعداد صفحات۱۹۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۰۲