با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تعویض (تک‌پرده‌ای‌ها)

دانلود و خرید کتاب تعویض (تک‌پرده‌ای‌ها)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تعویض (تک‌پرده‌ای‌ها)  نوشته  ناهید قادری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تعویض (تک‌پرده‌ای‌ها)

«تعویض»نمایش‌نامه‌ای از مجموعه تک پرده‌ای‌ها‌ی نشر متیس و نوشته آلتئا کومزترستن است. فضای داستان تخیلی است. یک قاضی که یک منشی بچه جن دارد کارش تعویض بدبختی‌های مردم با یکدیرگر است. این قاضی با تعویض بدبختی‌های مردم قصد دارد درسی به آنها بدهد و آن هم این است که مردم یادبگیرند عیب‌های خود را رفع کنند پیش از این که عیب دیگران را ببینند. در این میان مرد فقیری برای شکایت سر می‌رسد:

ببینید، عالیجناب، من تمام عمرم را در فقر گذرانده‌ام. هیچ‌وقت به‌ام خوش نگذشته است. پول زیادی نمی‌خواهم، اما ... دلم می‌خواهد آن‌قدری داشته باشم که بتوانم لباس‌های شیک بپوشم و ... بتوانم بخورم و بنوشم و با پسرهایم شاد باشم. می‌دانید، من فقط می‌خواهم خوش باشم. فکر می‌کنید بتوانید این را برای من جور کنید؟

قاضی: (لحظه‌ای با جدیت به او زل می‌زند) خب، پس فقط می‌خواهی خوش بگذرانی؟ می‌خواهی فقرت را از بین ببرم؟ فکر کنم عیوب اخلاقی‌ای نداری که بخواهی آنها را تغییر بدهی، شخصیتت کم‌وکاستی ندارد که بخواهی آن را بهتر کنی؟

مرد فقیر: (تته‌پته می‌کند و کلاهش را در دستش پیچ‌وتاب می‌دهد) خب، خ-خب، قاضی، من ... من مرد بدی نیستم. البت... البته، عیب و ایرادهایی دارم، اما خب ... من هیچ‌وقت جرمی مرتکب نشده‌ام. فکر کنم من از خیلی مردها بهترم. فقط، بدجوری از فقیر بودن و تفریح نداشتن خسته‌ام. نمی‌شود در آن مورد به من کمک کنید، قاضی؟

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۰۵
شابک۹۷۸۶۰۰۸۹۲۸۲۴۹
تعداد صفحات۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۰۵
شابک۹۷۸۶۰۰۸۹۲۸۲۴۹