با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مهارت‌های تربیت کودک ۲ تا ۷ سال با رویکرد طیب‌گزینی

دانلود و خرید کتاب مهارت‌های تربیت کودک ۲ تا ۷ سال با رویکرد طیب‌گزینی

۴٫۸ از ۲۸ نظر
۴٫۸ از ۲۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مهارت‌های تربیت کودک ۲ تا ۷ سال با رویکرد طیب‌گزینی  نوشته  فاطمه فیاض  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مهارت‌های تربیت کودک ۲ تا ۷ سال با رویکرد طیب‌گزینی

«اصول و مهارت‌های تربیت کودک ۲ تا ۷ سال با رویکرد طیب‌گزینی» کتابی با موضوع تربیت اسلامی کودکان ۲ تا ۷ ساله به قلم احمدرضا اخوت و فاطمه فیاض است. تربیت در دوره اول رشد، دارای اهمیت حیاتی است. هر نقش و تأثیری در این سنین مانند نقش بر سنگ ماندنی و پایدار است.۵نطق و درونیات کودک در این دوران آنقدر انعطاف دارد که مانند موم هر نقشی را به خود گرفته و منعکس می‌سازد. یکی از شواهد این حقیقت، تأثیرپذیری بالای کودکان در این دوره است. با افزایش سن میزان این تأثیرپذیری کمتر و اختیار در رشد بیشتر می‌شود. بنابراین تربیت در دوران جنینی نسبت به دو سال اول زندگی، و دوسال اول زندگی نسبت به ۲ تا ۷ سالگی از اهمیت بیشتری برخوردار است. شناخت توانمندی‌ها و قابلیت‌های هر دوره، برنامه‌ریزی برای رساندن کودک به غایت هر دوره، فهم مسیرها و مهارت‌های تربیت و همچنین آشنایی با آسیب‌ها و محدودیت‌هایی که کودک را در هر زیرمرحله تهدید می‌کند از لوازم تربیت صحیح در این دوره است. هدف از نگارش این کتاب، ارائه مهارت‌های تربیتی مربوط به دوره اول رشد برای والدین و مربیان و هم‌چنین مدیران تربیتی جامعه است. این کتاب برمبنای ۴ کتاب بنیادی: ۱- دوره‌های رشد تفکر اجتماعی؛ پیش از تولد تا آغاز تکلم، ۲- معناشناسی طیب، ۳- فرایند شناسی طیب و ۴- نظام‌سازی طیب نگاشته شده و تلاش کرده است به سوالات زیر پاسخ دهد: تربیت در ۷ سال اول زندگی باید حول محور چه اصولی باشد؟ نقش والدین در هر زیر دوره چگونه است؟ کودک در هر زیر دوره، دارای چه توانمندی‌هایی است؟ غایت‌ها و شاخصه‌های موفقیت در تربیت در هر زیرمرحله چیست؟ اقداماتی که والدین یا مربیان در راستای نزدیک کردن کودکان به غایت‌های اصلی می‌توانند انجام دهند کدام‌اند؟ چه آسیب‌هایی برای هر زیر مرحله ممکن است رخ دهد و راه پیشگیری یا درمان آن آسیب‌ها چیست؟ مهارت‌های لازم در هر دوره که والدین و مربیان می‌توانند به کار گیرند، کدام است؟ از چه طریق می‌توان رشد موفقیت آمیز در پایان دوره اول رشد را ارزیابی کرد؟ چگونه می‌توان بستر رشد مناسبی را در این دوره برای آموزش آخرت‌گرایی به کودک ایجاد کرد؟ کتاب حاضر دارای یک بخش مقدماتی در قالب پیش‌گفتار و چهار بخش اصلی است. در بخش مقدماتی به تبیین مفاهیم اصلی و مؤلفه‌های تربیت در این دوره پرداخته و در چهار بخش بعدی، مهارت‌های مربوط به هریک از زیر مرحله‌ها با توجه به مؤلفه‌های اصلی تربیت ارائه شده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۱)
دانش
۱۳۹۸/۱۰/۰۸

من نسخه چاپی این کتاب را بارها و بارها مطالعه کردم و هربار نکات تازه و ارزشمندی را آموختم.عاالیست این کتاب

maryhzd
۱۳۹۸/۰۲/۱۸

این کتاب واقعا عالی و کاربردیه

فاطمه
۱۳۹۸/۰۲/۱۸

مرجعی بسیار عالی برای تازه مادران

Hoora Noorbakhsh
۱۳۹۹/۰۴/۰۵

نسخه چاپی کتاب را مطالعه کردم. برای تربیت اسلامی فرزند حاوی نکات مهم و بسیار کاربردی است

لبیک یا زهرا(س)
۱۳۹۹/۰۵/۱۵

کتاب عالیه هم مبنایی و نظری و هم کاربردی و عملی به علاوه همه تلاش نویسنده بر فهم آیات و روایات و ادعیه بوده بنابراین بیشتر میشه به مطالبش مطمئن بود. پ.ن:کتاب انقدر خوبه که ارزش خرید نسخه چاپی را واقعا

- بیشتر
sana.sh
۱۳۹۹/۰۱/۲۴

عالی بود برای هر مادر و مربی کودک لازمه

ati
۱۳۹۹/۰۲/۲۹

بسیار عالی برای تربیت اسلامی کودک

ریحان
۱۳۹۹/۰۳/۲۸

عالی عالی عالی

Maryam Bn
۱۴۰۰/۰۳/۰۷

عالی

m.meraji133
۱۳۹۹/۰۴/۱۲

صفحه 22 کتاب نیست گرم خوندن شده بودم خورد تو ذوقم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۱/۱۵
شابکundefined
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۱/۱۵