با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخچه‌ی خودم

دانلود و خرید کتاب تاریخچه‌ی خودم

۲٫۸ از ۶ نظر
۲٫۸ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاریخچه‌ی خودم  نوشته  رامین رامبد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تاریخچه‌ی خودم

کتاب پیش رو زندگی‌نامه خودنوشت استفن هاوکینگ، دانشمند فیزیکدان و کیهان‌شناس بریتانیایی است. او با چهل سال سابقه فعالیت علمی و نگارش کتاب‌ها و مقالات گوناگون در زمینه فیزیک و کیهان‌شناسی و شرکت در همایش‌های مختلف به یکی از چهره‌های علمی محبوب در انگلستان و دنیای دانش تبدیل شده است.

او عضو جامعهٔ سلطنتی هنر و عضو ثابت جامعهٔ اسقفان دانشمند بود و در سال ۲۰۰۹ مدال آزادی ریاست جمهوری آمریکا را گرفت. معروف‌ترین اثر او که در سال ۲۰۱۰ منتشر و به سرعت به یکی از پرفروشترین های آمازون تبدیل شد. «تاریخچه زمان» است. این دانشمند از جوانی گرفتار بیماری خاصی به نام «اسکلروز جانبی آمیوتروفیک» بود که او را از هرگونه حرکت ناتوان کرده بود. او قادر نبود دست و پایش را تکان دهد یا بدنش را خم و راست کند و حتی توانایی سخن گفتن هم نداشت. هاوکینگ، با وجود توانایی‌های فراوانش در کیهان‌شناسی، جایزه نوبل نگرفت و صبح روز چهاردهم مارس ۲۰۱۸ در سن ۷۶ سالگی در منزلش درگذشت و در کلیسای وستمینستر لندن و نزدیک آرامگاه آیزاک نیوتن و چارلز داروین به خاک سپرده شد:

«وضعم بدتر شد، و یکی از عوارض بیماری پیش‌رونده‌ام نفس‌تنگی‌های درازمدت بود. در ۱۹۸۵، در سفری به سرن (سازمان پژوهش هسته‌ای اروپا) در سویس، من سینه‌پهلو گرفتم. سراسیمه به بیمارستان رسانده شدم و به دستگاه تنفس مصنوعی وصلم کردند. پژشکان بیمارستان تصور کردند که کار از کار گذشته و پیشنهاد کردند که دستگاه را خاموش کنند و به زندگیم پایان دهند، ولی جین نپذیرفت و با آمبولانس هوایی به بیمارستان آدن‌بروکس در کمبریج آوردم. دکترهای آن‌جا به سختی کوشیدند تا مرا به وضعیت قبلم برگردانند، ولی در آخر مجبور به انجام تراکتومی شدند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
گمنام
۱۳۹۹/۰۲/۱۸

جالبی کتاب اینجاست که به گفته خودش تمام حرفهایش فرضیه است یعنی هیچ کدوم اثبات علمی نشدند در مورد ابتدا و انتهای آفرینش هم دقیقا همین است فرضیه صرف و ابتدایی و جالب تر اینکه یه عده بیسواد و روشن فکر داخلی این صرفا

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
در فیزیک اهمیتی ندارد که به کدام مدرسه رفته‌اید یا با چه کسی ارتباط دارید. مهم کاری است که انجام می‌دهید.
mahdi mahdi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۳/۰۷
شابکundefined
تعداد صفحات۱۵۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۳/۰۷