با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زندگی حقیقی انسان  نوشته  مدرسه دانشجویی قرآن و عترت علیهم‌السلام دانشگاه تهران  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب زندگی حقیقی انسان

«زندگی حقیقی انسان» یکی از کتاب‌های مجموعه «از نگاه المیزان» مدرسه دانشجویی قران و عترت دانشگاه تهران است. این مجموعه سعی دارد با فراهم آوردن پژوهش‌های گسترده و جامعی درباره مبانی و روش های تدبر در قرآن در راستای تولید و تبیین علم مبتنی بر قرآن و البته سیره و روایات اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام گام بردارد. برای تدوین این آثار، ابتدا موضوعات متعدد و کلیدی از تفاسیر احصاء گردیده و سپس مطالب در چهار حوزه قرآن و امام، هستی، انسان و جامعه دسته بندی شده است. در این مجموعه، موضوعات مورد بررسی در کتاب‌های مختلف از منظر تفسیر المیزان مطرح شده و به صورت یکپارچه ارائه می‌گردد. این کتاب‌ها که مسایل مختلف دینی را از نگاه تفسیر المیزان مطرح می کنند، نقش محوری در سیرهای مطالعاتی ویژه دانشجویان و طلاب دارند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
أبوٰمُخلــــِـــٰـــصْ
۱۳۹۸/۱۱/۱۴

خلایق برای رسیدن به رحمت خلق شده اند تا بدان وسیله به سعادت خود نایل آیند اگر عالم دیگری نباشد که آدمی در آن قرین با سعادت و شقاوتش زندگی کند و به همین خلقت و ایجاد و سپس نابودی

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
زندگی دنیا سرابی است باطل که از یکی از خصال پنج‌گانه زیر خالی نیست: ۱. لعب و بازی است. ۲. لهو و سرگرم‌کننده است. ۳. زینت است (که حقیقتش جبران نواقص درونی خود با تجمل و آرایش گری است). ۴. تفاخر است. ۵. تکاثر است. همه اینها همان موهوماتی است که نفس آدمی بدان و یا به بعضی از آنها علاقه می‌بندد، اموری خیالی و زائل است که برای انسان باقی نمی‌ماند و هیچ‌یک از آنها برای انسان کمالی نفسانی و خیری حقیقی جلب نمی‌کند.
أبوٰمُخلــــِـــٰـــصْ
راهی را که آفریدگارش برایش باز
z.kouhsar
حال که این معنا روشن گردید می‌توانیم بفهمیم
z.kouhsar

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۸/۱۴
شابکundefined
تعداد صفحات۱۵۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۸/۱۴