با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رسانه‌های ارتباط جمعی (جلد اول)

دانلود و خرید کتاب رسانه‌های ارتباط جمعی (جلد اول)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رسانه‌های ارتباط جمعی (جلد اول)  نوشته  فاطمه کریمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب رسانه‌های ارتباط جمعی (جلد اول)

«رسانه‌های ارتباط جمعی» ترجمه کتاب «The Media Of Mass Communication» اثر جان ویویان است که در دو جلد به معرفی تحلیلی رسانه‌های همگانی و سازوکارهای آنها از ابتدایی‌ترین رسانه‌ها تا مدرن‌ترین وسایل ارتباط جمعی امروزی پرداخته‌است. رسانه‌ها به خصوص رسانه‌های مکتوب را می‌توان یکی از پرحجم‌ترین و دست‌یافتنی‌ترین مجموعه اطلاعات دانست، که می‌تواند بسیار درباره جامعه با ما سخن بگوید و گستره زمانی و مکانی وسیع‌تری به خود بگیرد. از آنجا که رسانه‌های جمعی به عنوان یک منبع و ماخذ از ثبات و پایداری برخوردارند به عنوان یک پدیده فرهنگی قابل بررسی، ارزش و اهمیت خاصی نزد مورخان، جامعه‌شناسان و پژوهش‌گران عرصه‌های مختلف زندگی فرهنگی – اجتماعی فرد در اجتماع دارند. محتوای رسانه همچون موضوع مستقلی برای مطالعه و شناسایی زبان، نوع نگاه، میزان و نوع پرداخت به هر موضوع دارای اهمیت می‌باشد. اگر رسانه بتوانند اعتماد عمومی را جلب کنند و اقشار وسیعی را تحت پوشش قراردهند، آن‌گاه می‌توانند در شکل‌دادن به افکار عمومی یا انعکاس آنها در مقاطع یا مضوعات خاص، موثر واقع شوند. رسانه‌ها می‌توانند شکاف‌های جوامع را پرکنند و مردم را به یکدیگر متصل سازند. این کار دامنه گسترده‌ای در رسانه‌ها دارد و روش‌های گوناگونی نیز برای انجام آن ابداع شده‌است. گفت و گو، میزگزد، جشنواره‌ها، همایش‌ها و هرگونه فعالیت گروهی در جهت استحکام پیوندهای اجتماعی عمل می‌کنند. این دفتر ۹ فصل دارد که در فصل اول به طور کلی درباره انواع رسانه‌ها سخن می‌گوید، در فصل دوم انواع کتاب را بررسی می‌کند، فصل سوم به مجله‌ها اختصاص دارد، در فصل چهارم روزنامه‌ها و انواع آنها معرفی می‌شوند و فصل پنجم تا نهم به ترتیب موسیقی، فیلم، رادیو، تلوزیون و وب را بررسی می‌کنند.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
۹۸ درصد از خانواده‌های آمریکایی حداقل یک دستگاه تلویزیونی دارند، بطور متوسط یک دستگاه تلویزیونی ۷ ساعت در روز در این خانه‌ها روشن است.
محمدرضا میرباقری
تلویزیون می‌تواند مردم را به حرکت وادارد.
محمدرضا میرباقری
امروزه رسانه‌ها به سمتی می‌روند که با حلقه محدودتری از مصرف کنندگان ارتباط دارند.
محمدرضا میرباقری

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۵۸-۰۹-۴‭‬‬‬
دسته بندی
تعداد صفحات۱۵۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۵۸-۰۹-۴‭‬‬‬